Gå til innhold

Får ikke mer enn 143 FSB :( Hjelp!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har testet litt med FSB overklokking ettersom jeg fant ut at min Athlon XP 2000 er låst:( Jeg kjører med 400MHz RAM og KT400 chipset. Bør jeg ikke da få til mer enn 143FSB?

 

Forslag til ytelsesøknig motas med enorm takk:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

På det kortet tror jeg ikke du kan kjøre PCI/AGP og FSB uavhengig av hverandre. Klokker du FSB så klokker du disk/skjermkort i samme slengen (sånn sett er ikke 143 så gæli).

 

Se om du finner 5:2:1-divider i manual og bios.

Sett minnefrekvens på samme hastighet som FSB og klokk deg oppover.

Både minnet og kortet takler minst 166. Det kommer helt an på hvor villig prosessoren er.

Skrevet

Regner med at det er en Palomino(xp2000) du har....Jeg hadde også en slik før og med god kjøling kom jeg aldri over 145 stabilt...er rett og slett cpu som streiker...Pal er som kjent veldig dårlig til å overklokke med,og skal du ha høyere fsb må du låse opp..men uansett jeg klarte maks klokke 200mhz mer på den gamle cpuen min med skikkelig vannkjøling :-?

Skrevet
Regner med at det er en Palomino(xp2000) du har....Jeg hadde også en slik før og med god kjøling kom jeg aldri over 145 stabilt...er rett og slett cpu som streiker..quote]

 

Ca 145 var grensen min også.

 

btw, Superkonge, du bør kan vurdere å slette noen av svarene dine i denne posten. Det holder sikker med 1-2 stykker :lol:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...