Gå til innhold

UFO:Aftermath E3 materiale...


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du er ikkje den einaste! :D

 

Edit: Mulig me får nokon nye screens snart i betre kvalitet en dei tidlegare. Og eg har fått nokon fleire E3 bilder tilsendt som eg skal legge ut ein dag snart.

Skrevet

Har noen forresten sjekka ut Xenocide

Dette er ett opensource-prosjekt som tar sikte på å gjenskapen spillopplevelsen til det orignale X-COM: UFO defense (også kjent som UFO: Enemy Unknown)

Bare med 3D-motor og diverse annen tweaking.

Versjon 1.0 planlegges å være "tilnærmet lik" X-COM1 mens de sikter på å implementere masse godis mot versjon 2.0.

Foreløpig er det i tidlig design-stadiet, og de søker folk til alle avdelinger.

Detaljer er på www.projectxenocide.com

Skrevet

Nice! Men mange X-Com relaterte prosjekt har blitt stengt før, så det blir spennande å sjå kva I(sett inn stygge ord her) svarar. Hugsar ein Half-Life mod som blei stoppa.

 

Når det gjeld X-Com, så er det ein litt stilig X-Com multiplayer mod å finne her: http://ufo2000.sourceforge.net/ Treng litt arbeid enda, men eit bra initiativ!

Skrevet

Dette er ikke en "remake" i rette forstand, de endrer navn og skriver all tekstinfo osv. på nytt. Samt lage ny 3D-grafikk-motor.

De har allerede sendt brev til eierne av X-COM-rettighetene, så det er klart at de ikke kan bruke noe orginalt matriale.

 

Med andre ord vil de rename alt det gamle, legge til nytt og lage nye grafiske fremstillinger for alt :smile:

Skrevet

Ja og nei er vel svaret på det. Det er praktisk talt identisk i måten det spelar på, men har ingenting med sjølve X-Com historien å gjera. Grunnen er at dei ikkje har rettighetene.

 

Men i praksis er det som eit av X-Com spela med 3D grafikk, betre AI og ein del andre ting. Alle som har laga previews av det på E3 har sagt masse positivt :) Og alle X-Com fans kjem til å elske det tenkjer eg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...