knudsvik Skrevet 14. mai 2003 Skrevet 14. mai 2003 Hei er det noen der som har en anbefaling til en trådløs mus til min bærbare acer 800 lci? Går det an å få en mus som opererer på det innebygde wlan greiene slik at jeg slipper å koble til noe? Eller kanskje med bluetooth? det er vel det og på denne maskinen tror jeg..
GrungierBoss Skrevet 14. mai 2003 Skrevet 14. mai 2003 Det finnes ikke mus eller tastatur som har støtte for wlan, ikke som jeg har sett eller hørt om, men det finnes mus og tastatur med blåtann. Jeg vet at microsoft har et på markedet. PS har du noen svar til denne tråden? http://forum.hardware.no/viewtopic.php?t=1...f99c32b93b4d7ff Mvh -fredrik-normann-
ritt45854 Skrevet 15. mai 2003 Skrevet 15. mai 2003 ja, du kan få trådløsmus til maskinen som opererer på blåtann frekvensen. det koster ca. 700 kroner, og da er det med et ekstra adapter, i fall maskinen din og musa alikevel ikke skulle snakke sammen. prøvde å ringe microsoft for å høre om musa var utviklet under bluetooth standarden, slik at den ville fungere med andre enn den medfølgende mottakeren. det visste de ikke svaret på. jeg hadde regnet med å få et naturligvis, ja svar, slik at jeg kunne klage hvis det ikke gjorde det. er imidlertidig fornøyd nok med den innebygde løsningen, og klarer meg fint med en trådmus. så slipper jeg tenke på batterier og slikt. johanG.
Tiresias Skrevet 15. mai 2003 Skrevet 15. mai 2003 Hvis den ikke følger standarden, så har de nemlig ikke lov til å kalle det Bluetooth. =)
ritt45854 Skrevet 15. mai 2003 Skrevet 15. mai 2003 Men usa er som microsoft, de gjør egentlig mest som de vil. johanG.
Punkyfish Skrevet 15. mai 2003 Skrevet 15. mai 2003 Er du sikker på at det er bluetooth på maskina di da? Har hørt snakk om at modellene i Norge ikke har innebygd bluetooth... Lurer på å kjøpe meg den Acer maskina jeg også. Er den verdt så masse penger?
knudsvik Skrevet 15. mai 2003 Forfatter Skrevet 15. mai 2003 Takk for svarene, jeg tror det skulle være Bluetooth på denne maskinen ja. Men jeg vet at det ikke var standard i maskinene, kun på utvalgte modeller iflg acer. Men det vil tiden vise!
Bryn Skrevet 15. mai 2003 Skrevet 15. mai 2003 Hei. Det er ikke bluetooth som standar på den jeg kjøpte, men det er infrared å W LAN som standar på den. Den funk. meget bra.
hemo Skrevet 19. mai 2003 Skrevet 19. mai 2003 Infrarød i front... Teit plassering, spesiellt ved utskrift. Kombinert modem og blåtannadapter kjem i juni, og kan hende kjem det ein oppgradering til dei som manglar blåtann-biten. Elles følger det ingen diskettstasjon med maskina, og serieport mangler! Overlegent batteri, kongeskjerm og bra tastatur... PS! Den eine av dei fira USB2-portane funke ik med USB2-diskar frå Maxtor. (ik som Usb1, ein gong) - men andre USB1.1-ting funke på han. Dei tre resterande portane funke fint med USB2-utstyr!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå