Gå til innhold

Objektiv til Nikon D90- hvordan type (les innlegg!)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har Nikon D90 (med standardlinse, og en 18-200 mm 1:3.5-6:3 (d) linse fra Sigma.)

Canon 50mm f/1.4 objektivet gir utrolig fine bilder, så jeg lurte egentlig bare på om det finns et nikon objektiv som er som dette. Evt. link til hvor det kan kjøpes.

 

Takk for svar!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nikon har to objektiver som tilsvarer dette; AF-D 50/1.4 ("gammel") og AF-S 50/1.4 (ny). I tillegg har Sigma en 50/1.4. Bruk prisguiden for å finne priser og butikker som fører disse.

 

Basert på det jeg har sett og lest ville jeg nok ha valgt sistnevnte. Den skal være hakket bedre på de aller største blenderåpningene, og dessuten har Sigma generelt meget bra fargegjengivelse og bokeh på EX-objektivene sine.

Skrevet

Jeg vet ikke hva som er best av en jevn skarphet fra midt til ytre eller noe bedre skarphet i midt og et dårlig ytre på disse "større" blenderåpningene". Jeg vil i allefall gått til en butikk og prøvd dem. Kjøp den du føler deg mest sikker på.

Skrevet

Nikon har 4 forskjellige 50mm objektiv.

 

- AF-D 50mm f/1.8

- AF-D 50mm f/1.4

- AF-S 50mm f/1.4

- AIS 50mm f/1.2

 

Mest glede pr krone får du garantert med AF-D 50mm f/1.8.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...