Gå til innhold

Hovedkort


Neglesaks

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skal kjøpe meg en ny prosessor og ett nytt hovedkort.

 

Jeg har bestemt meg for en Athlon XP1600 prosessor. Men har ikke helt bestemt meg for hvem hovedkort jeg skal kjøpe..

 

Kan dere anbefale ett hovedkort som støtter prosessoren ovenfor. kortet skal ikke ha noe onboard og det må støtte SDRAM, jeg har ikke råd til å kjøpe DDR. og jeg har 512 SDRAM fra før..

 

Kortet må helst ikke koste mer enn 1300-1400 kroner.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan jo se på et kort med støtte for både SDRam og DDR. Eks: Asus A7A-266 (ALi chipset) (test her) eller Elitegroup K7S5A (SIS735 chipset) (et billig og greit kort). Du får begge hos Multicom.

Skrevet

Hvis jeg kjøper meg ett hovedkort som støtter både DDR-ram og SDRAM kan jeg bruke begge deler samtidig da, eller blir det bare kluss og elendighet?

Skrevet

Du kan ikke bruke SDR-RAM og DDR-RAM sammen på noen hovedkort. Men det er nok lurt av deg å kjøpe et kort som støtter begge, siden du har SD-ram, men det er DDR som er i "skuddet" nå.

 

Har selv hatt ECS K7S5A. Det er virkelig til å anbefale, god ytelse og støtter begge ram-typene.

 

Forøvrig kan det hende at en XP1700+ gir litt bedre pris/ytelse-forhold, kommer an på hvilken butikk du kjøper fra.

 

mvh Espen Thøring

Skrevet

bahhh

 

_________________

1800XP 1533MHZ m taisol kobber vifte på et SOYO dragon pluss-2x ddr256mb cas 2.5

chieftech dragon m dør miditower sølv

audegy player-geforce 2 mx 400-trust multibass 410-12xdvd-10xbrenn- RAZER1000-DUALOPTICAL-FuNC1030-slimworks500-

 

[ Denne Melding var redigert av: N*E*R*D på 2002-01-20 20:49 ]

Skrevet

Går du for et hovedkort med SDRAM bør du sjekke at hovedkortet faktisk støtter AthlonXP prosessoren. Det er nemlig ikke alle slike kort som gjør dette. Mener å huske at for at XP'en skal fungere på ABit KT7A hovedkort, må hovedkortet være rev1.3 eller senere. Er ikke 110% sikker her men.. på hvilket hovedkort det er snakk om, vel å merke :smile: De fleste her på forumet vil nok anbefale deg å gå for DDR RAM. Det blir selvfølgelig dyrere pc da. Kommer ann på hvor mye penger du har å bruke på data :smile:

Skrevet

Jeg har allerede SD RAM fra før så, DDR ram blir svindyrt... særlig nå som RAM prisene har skutt rett til værs.... forferdelig..

 

Det virker som SDRAM er på vei ut, så det er vel kanskje lurest og kjøpe ett hovedkort som støtter begge deler, dette er vel heller ikke så dyrt?

 

En mann på Hardware anbefalte Asus A7V133-C dette kortet støtter SDRAM og koster bare 899,-

 

Burde jeg gå for dette, eller anbefaler dere et kort med både SD og DDR ram?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...