Gå til innhold

Spørsmål angående fotoveske og objektiv


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

Dette er kanskje et litt teit spørsmål, men....

 

Har et olympus e-520 og har kjøpt en snuteveske til den( av merke case logic). Med kitobjektivet passer objektivet i "hullet" og kamerahuset hvilte på tøyfirkanten(som har hullet i seg:) )

MEN, nå har jeg kjøpt meg et nytt objektiv, og det er for tjukkt til det hullet

 

Så da kommer spørsmålet, siden det ikke var plass, rev jeg av den firkanten(borrelås) og da var det plass til kamere med objektiv. Men nå "står" kameraet på objektivet i bunn av veska. Kan dette være skadelig? Eller tåler den såpass(og mer....)?

 

takk

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg vil ikke tro at det skadelig. Kamerahuset er ikke veldig tungt.

 

Men hvis du er veldig nervøs, så kan du jo utvide hullet i skumgummien.

 

Hvilket objektiv har du kjøpt?

 

Tom

Skrevet

Jeg har kjøpt meg et Olympus Zuiko 70-300mm f/4-5.6.

Er vel strengt tatt bare bekymret siden det er nytt og jeg ikke vet så mye om slik enda, bedre føre var osv. :)

Skrevet
Jeg har kjøpt meg et Olympus Zuiko 70-300mm f/4-5.6.

Er vel strengt tatt bare bekymret siden det er nytt og jeg ikke vet så mye om slik enda, bedre føre var osv. :)

Jeg har det samme objektivet, og jeg ville ikke vært nervøs. Men det kan være en ide å ha noe som støtter opp litt, så kamera/objektiv ikke ligger og slenger.

 

Tom

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...