Gå til innhold

Forbedring av hjemme server


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, har satt opp en hjemmeserver/filserver, for en stund tilbake, ikke veldig proffisjonelt opplegg bruker styrer den bare med VNC, og bruker den til å ta backup etc.... og fungerer kjempe bra.

 

Men det jeg lurte på var om jeg kunne forbedre overførings hastigheten til denne serveren, har nå bare en 10/100mbs svitsj som alle pcene er koblet i, så vil jeg merke noe kjappere overførings hastighet om jeg oppgaderer den til en 1000mbs? Og da lurer jeg også på noe annent, vil jeg få noe bedre ovføringshastighet om jeg oppgraderer fra sata 1 til sata 2?

Har ikke mulighet får å sette i raid siden jeg bare har en sata disk

 

takk for alle svar ;)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg la nylig inn diskeeper 2009 som defragmenterer filer når blir endret.

 

min server ble hvertfall raskere.

 

så har du ikke dette kan jeg hvertfall anbefale det

Skrevet
Jeg tror du tjener fett på og bytte switch... men du må huske på at du må ha gode nok kabler (cat 6) + at det må sitte 1000 mbits kort i alle pcene

 

Det går fint md Cat5E kabel også. Dette er vel den mest vanlige og billigste nettverkskabelen du får, og sannsynligvis er det denne typen du har fra før.

Les om Cat5E her, link.

Skrevet

Viss du har nokk penger ville jeg gått for cat 6 kabler overalt. men viss du har dårlig råd vill jeg gått for cat 6 mellom serveren og switchen, og cat 5 mellom resten.

Skrevet

CAT 6 kabel, forklare :p

Sjekket komplett og tror jeg fant til 100,- kr eller er det litt feil?

Skrevet

Har bestillt meg ny svitsj nå, tror jeg kjøper noen cat6 kabler på bilteama, har heldig vis ikke fått lagt opp cat 5 kablene skikkelig ennå, så blir ikke noe problem med å ta ned de

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...