dsafd Skrevet 14. desember 2008 Skrevet 14. desember 2008 (endret) Hei.. Lurer på en ting. Dette er bare et eksempel. Viss en person hadde hatt en farleg sjukdom, sånn som Hiv/aids ol. Og hadde gitt bort en brukt snus til en random person. Hadde denne personen blitt smittet? Endret 26. juni 2012 av Rampage Opprettet slettet innlegg
HaterDiskus Skrevet 14. desember 2008 Skrevet 14. desember 2008 Hvis den aktuelle sykdommen smitter gjennom spytt så, ja. Selvfølgelig.
dsafd Skrevet 14. desember 2008 Forfatter Skrevet 14. desember 2008 jaja.. Men tenkte liksom på nikotinet? Går ikke det i blodet?
HaterDiskus Skrevet 14. desember 2008 Skrevet 14. desember 2008 Nikotinet går i blodet på den som bruker det, ja. Men det går jo ikke inn igjen i snusen.
simen_k Skrevet 14. desember 2008 Skrevet 14. desember 2008 Riktig det Mimir sier. Dråpesmitte smitter ved veksel av kropsvæske.
dsafd Skrevet 14. desember 2008 Forfatter Skrevet 14. desember 2008 Så man kan ikke bli smittet, når det gjelder det med nikotin?
HaterDiskus Skrevet 14. desember 2008 Skrevet 14. desember 2008 (endret) Ser ikke hvordan det skal la seg gjøre, nei. Nikotinen som har vært i "kontakt" med den sykes blod er jo i hjernen på vedkommende (eller noe). Ikke i snusen (selvfølgelig). Endret 14. desember 2008 av Mimir
simen_k Skrevet 14. desember 2008 Skrevet 14. desember 2008 Jamen hør da. Nikotin kommer i blodet ditt, men det er da ikke blod på snusen fra før, så du får jo ingen andres blod i ditt blod, herre Blod trenger ikke veksles for å bli smittet. Er det en bakterie eller et virus personen har som dråpesmittes blir du selvfølgelig smittet. samme gjelder forkjølelse og sånne ting. der er det jo nok å bare være rundt en person som har sykdom.
dsafd Skrevet 14. desember 2008 Forfatter Skrevet 14. desember 2008 Hmm ok.. Men hvordan kommer gentlig nikotinet seg inn i blodet? Det kommer seg vel inn på en måte slik at det holder seg til snuse og blodet hele tiden?
HaterDiskus Skrevet 14. desember 2008 Skrevet 14. desember 2008 (endret) Jeg mistenker at yeauknow bare prøver å være vanskelig. EDIT: Nikotinen går inn i blodet gjennom blodårene på innsiden av overleppen din. Endret 14. desember 2008 av Mimir
loLpaTrol Skrevet 15. desember 2008 Skrevet 15. desember 2008 Hmm ok.. Men hvordan kommer gentlig nikotinet seg inn i blodet? Det kommer seg vel inn på en måte slik at det holder seg til snuse og blodet hele tiden? ...og derfor skal man ikke begynne å snuse barn! Det ødelegger hjernecellene. Etter nok snusing ender du opp som yeauknow!
vargaz Skrevet 15. desember 2008 Skrevet 15. desember 2008 Skjønner uansett ikke at dette skal være et tema.. er det virkelig noen som er villig til å overta brukt snus?!
HaterDiskus Skrevet 15. desember 2008 Skrevet 15. desember 2008 Godt poeng. Men det er jo tydeligvis ikke kremen av menneskerasen vi har med å gjøre her.
Ravusy Skrevet 17. desember 2008 Skrevet 17. desember 2008 Saltet og nikotinen i snus dreper det meste av bakterier, men man kan aldri være sikker..
simen_k Skrevet 17. desember 2008 Skrevet 17. desember 2008 Jeg fatter ikke at denne tråden fortsatt er oppe. Ingen vil ha snus som allerede er brukt. Ser ikke helt poenget her
Ajaco Skrevet 17. desember 2008 Skrevet 17. desember 2008 Han fant en random snus på gata, og var desp etter nikotin. Nå lurer han på om han har blitt smittet.
Windows8 Skrevet 17. desember 2008 Skrevet 17. desember 2008 Er vedkommende sjuk, så smitter det. Er det HIV/AIDS; nei. Sitter faktisk og snuser nå(ny snus).
simen_k Skrevet 17. desember 2008 Skrevet 17. desember 2008 Han fant en random snus på gata, og var desp etter nikotin. Nå lurer han på om han har blitt smittet. i lol'd! Så ble han plutselig bekymret over at vedkommede hadde AIDS! Ser det for meg. Herlig!
Windows8 Skrevet 17. desember 2008 Skrevet 17. desember 2008 Han fant en random snus på gata, og var desp etter nikotin. Nå lurer han på om han har blitt smittet. i lol'd! Så ble han plutselig bekymret over at vedkommede hadde AIDS! Ser det for meg. Herlig! For AIDS smitter jo via spytt...
simen_k Skrevet 17. desember 2008 Skrevet 17. desember 2008 Han fant en random snus på gata, og var desp etter nikotin. Nå lurer han på om han har blitt smittet. i lol'd! Så ble han plutselig bekymret over at vedkommede hadde AIDS! Ser det for meg. Herlig! For AIDS smitter jo via spytt... Nei det gjør det ikke, men det visste jo ikke trådstarter. Derfor han spurte antar jeg :!:
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå