borkri Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 Jeg har et lite "problem" der jeg lurer på om jeg kan spille Flight Simulator X på PC'en min. Har hørt at spillet krever god PC men jeg lurte på om noen visste om data'en min var god nok til å spille spillet. Har også hørt at man kan kjøpe ekstern harddisk for så å lagre spillet der. Går det ann? Og kan noen si meg om det er bortkastet å kjøpe spillet eller om det faktisk går ann å spille det på min PC? Spillet stiller visst nok disse kravene (selv om jeg ikke skjønner alt av det) Operativsystem: XP(SP2) – 256 MB ram/Vista – 500 MB ram Prosessor: 1,0 GHz Hard disk: 15 GB Multiplayer (internett): 56,6 kbps eller mer Video: DirectX 9.0 og 32mb ram Jeg har en HP G5000 med følgende egenskaper: ● Ekte Windows Vista® Home Basic ● Intel® Celeron® M Processor 520 ● 1024 MB (2 x 512 MB) ● 120 GB SATA-harddisk 5400 rpm ● 15,4” WXGA High Definition BrightView Widescreen ● Intel® Graphics Media Accelerator 950 ● Opptil 224 MB tilgjengelig grafikkminne totalt ● Super Multi DVD-brenner (+/-R +/-RW) med støtte for to lag ● 802.11b/g WLAN På forhånd takk for alle svar:)
HLSolbjorg Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 www.canyourunit.com Velg FSX der og sjekk... Anbefaler ekstern hdd, kan brukes til musikk/backup også!
borkri Skrevet 29. november 2008 Forfatter Skrevet 29. november 2008 www.canyourunit.com Velg FSX der og sjekk... Anbefaler ekstern hdd, kan brukes til musikk/backup også! Så det går ann å spille dette spillet på min PC viss jeg lagrer spillet på harddisken?
Smooth Ceiling Skrevet 29. november 2008 Skrevet 29. november 2008 (endret) Gå til Flightsim.no og sjekk forumene der. Edit: Beklager at jeg var vel kort, der. Satt med siste skvetten vin etter en utmerket biffmiddag, og vi skulle se Wall-E, så jeg var litt gira. For å forhåpentligvis gi et litt bedre svar: Har du ikke kjøpt FS X ennå, bør du vurdere å velge FS 2002 eller 2004 (Century of flight). Det er klart det er en visuell forskjell, men FS 2002 / 2004 kan også bli pene, og med langt snillere hardware-krav i forhold til FS X. Du kan selvfølgelig kjøpe FS X om du heller vil det, og justere innstillingene. Jeg pakket vekk min utgave av FS X Deluxe etter å ha sett hvor utrolig tregt det gikk på mitt system. Det var veldig leit, men jeg innså at det må bare vente til jeg har en bedre maskin, så får jeg heller bruke FS 2004 frem til da. Link til FS X forumet ved Flightsim.no: Klikk (medlemskap er gratis) Lykke til uansett hva du velger. Flysimmer er en flott hobby Edit #2: Bare last ned demoen av FS X fra Micrsofts egne sider, så kan du best se om du kan tweake det til å gå noenlunde bra på din maskin: Flight Simulator X Trial (den engelske utgaven er 817MB) Endret 29. november 2008 av Sundiver
borkri Skrevet 2. desember 2008 Forfatter Skrevet 2. desember 2008 Gå til Flightsim.no og sjekk forumene der. Edit: Beklager at jeg var vel kort, der. Satt med siste skvetten vin etter en utmerket biffmiddag, og vi skulle se Wall-E, så jeg var litt gira. For å forhåpentligvis gi et litt bedre svar: Har du ikke kjøpt FS X ennå, bør du vurdere å velge FS 2002 eller 2004 (Century of flight). Det er klart det er en visuell forskjell, men FS 2002 / 2004 kan også bli pene, og med langt snillere hardware-krav i forhold til FS X. Du kan selvfølgelig kjøpe FS X om du heller vil det, og justere innstillingene. Jeg pakket vekk min utgave av FS X Deluxe etter å ha sett hvor utrolig tregt det gikk på mitt system. Det var veldig leit, men jeg innså at det må bare vente til jeg har en bedre maskin, så får jeg heller bruke FS 2004 frem til da. Link til FS X forumet ved Flightsim.no: Klikk (medlemskap er gratis) Lykke til uansett hva du velger. Flysimmer er en flott hobby Edit #2: Bare last ned demoen av FS X fra Micrsofts egne sider, så kan du best se om du kan tweake det til å gå noenlunde bra på din maskin: Flight Simulator X Trial (den engelske utgaven er 817MB) Takk for svaret, men jeg bare lurte på en ting: Hvis jeg evt. skulle kjøpe en ekstern harddisk på kanskje 500gb, kan jeg da spille FSX uten noen problem da? Spillet tar vel 15 gb etter hva jeg har lest. Eller er det andre begrensinger som f.eks skjermkort og lignende? Hadde det uansett blitt hakkete?
borkri Skrevet 2. desember 2008 Forfatter Skrevet 2. desember 2008 Gå til Flightsim.no og sjekk forumene der. Edit: Beklager at jeg var vel kort, der. Satt med siste skvetten vin etter en utmerket biffmiddag, og vi skulle se Wall-E, så jeg var litt gira. For å forhåpentligvis gi et litt bedre svar: Har du ikke kjøpt FS X ennå, bør du vurdere å velge FS 2002 eller 2004 (Century of flight). Det er klart det er en visuell forskjell, men FS 2002 / 2004 kan også bli pene, og med langt snillere hardware-krav i forhold til FS X. Du kan selvfølgelig kjøpe FS X om du heller vil det, og justere innstillingene. Jeg pakket vekk min utgave av FS X Deluxe etter å ha sett hvor utrolig tregt det gikk på mitt system. Det var veldig leit, men jeg innså at det må bare vente til jeg har en bedre maskin, så får jeg heller bruke FS 2004 frem til da. Link til FS X forumet ved Flightsim.no: Klikk (medlemskap er gratis) Lykke til uansett hva du velger. Flysimmer er en flott hobby Edit #2: Bare last ned demoen av FS X fra Micrsofts egne sider, så kan du best se om du kan tweake det til å gå noenlunde bra på din maskin: Flight Simulator X Trial (den engelske utgaven er 817MB) Takk for svaret, men jeg bare lurte på en ting: Hvis jeg evt. skulle kjøpe en ekstern harddisk på kanskje 500gb, kan jeg da spille FSX uten noen problem da? Spillet tar vel 15 gb etter hva jeg har lest. Eller er det andre begrensinger som f.eks skjermkort og lignende? Hadde det uansett blitt hakkete? Forresten, jeg har prøvd FSX demo i over et år, og det har funket helt fint å spille det hvis innstillingene er på low ( at trafic, graphics, scenery osv. er på low) Hvis jeg "skrudde opp" ble spillet hakkete. Er dette pga. dårlig plass? Takk for svar:)!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå