snowflakes Skrevet 17. november 2008 Skrevet 17. november 2008 (endret) Kan xbox 360 spille av brente DVD filmer? Endret 17. november 2008 av snowflakes
simen199 Skrevet 17. november 2008 Skrevet 17. november 2008 Du kan hvis du har chippet xboxen. Men med standard boks går det desverre ikke.
snowflakes Skrevet 17. november 2008 Forfatter Skrevet 17. november 2008 faen, jaja...da må jeg kjøpe en dvd spiller da.
JerkenovDecoq Skrevet 17. november 2008 Skrevet 17. november 2008 360 skal fint kunne lese en DVD-film som du har laget selv, uansett om du har flashet eller ikke. Det er vel uansett bare til å prøve å spille den av?
simen199 Skrevet 17. november 2008 Skrevet 17. november 2008 360 skal fint kunne lese en DVD-film som du har laget selv, uansett om du har flashet eller ikke. Det er vel uansett bare til å prøve å spille den av? Jeg har prøvd med en dvd plate som jeg hadde brent fra dvd opptakeren og det gikk ikke men det var plater som var rw(re-writeabel eller noe sånt), men nå har jeg prøvd med dvd plater som får det brent inn for godt eller noe sånt og da gikk det visst. Det var bare det at jeg trodde den ikke kunne pga dette.
Gaut1 Skrevet 17. november 2008 Skrevet 17. november 2008 Ja, den kan spille av brente DVD filmer. Den leser av flere brent filmer enn DVD spilleren min. Leser ikke Xboxen DVDen, er det noe galt med DVDen, ikke xboxen.
snowflakes Skrevet 17. november 2008 Forfatter Skrevet 17. november 2008 prøvde nå og det funket ikke, kommer bare opp xbox logoen og fryser seg der. Men Xboxen vet at det er en DVD for jeg klikket på "play DVD". Og den funker på pc'en. Hva er galt?
ostesaks Skrevet 17. november 2008 Skrevet 17. november 2008 (endret) Funker helt fint med både brente dvd-filmer og nedlastede filmer/serier på dvd-r/cd-r her. Jeg har helt fresh 360 uten modchip av noe slag. Måtte dog laste ned en oppdatering med codecs første gangen, så kanskje det kreves at du er online? EDIT: sjekk om det er en Sone 2 DVD. 360'n er ikke sonefri, så NTSC/sone 1 osv går ikke. Endret 17. november 2008 av ostesaks
snowflakes Skrevet 17. november 2008 Forfatter Skrevet 17. november 2008 det er PAL DVD9, er det riktig?
Spill&Dill Skrevet 17. november 2008 Skrevet 17. november 2008 vet ikke hvilken dvd-recorder du har men viktig å velg "finalize" option etter brenning er ferdig......ville også unngå super-quick benning som mange har som alternativ. Min 360 spiller alle mine dvdr plater fra panasonic perfekt ihvertfall
cliffme Skrevet 17. november 2008 Skrevet 17. november 2008 det er PAL DVD9, er det riktig? PAL er rett dersom du har kjøpt din xbox i europa. DVD9 står bare for at det er dobbellagsplate. (DVDR DL) (altså 8,5gb plate).
snowflakes Skrevet 18. november 2008 Forfatter Skrevet 18. november 2008 hvilket program skal jeg bruke til å brenne dvd filer over på plate(4,7gb).
TMB Skrevet 18. november 2008 Skrevet 18. november 2008 hvilket program skal jeg bruke til å brenne dvd filer over på plate(4,7gb). Har alltid brukt ImgBurn og det funker som en drøm.
torsverre Skrevet 19. november 2008 Skrevet 19. november 2008 Holder meg stort sett til CloneCD selv (ja det brenner DVD og, drit i navnet) når det kommer til brenning av image/iso. Aldri hatt problemer (unntatt når JEG gjør feil da). Ellers går det i Nero.
snowflakes Skrevet 19. november 2008 Forfatter Skrevet 19. november 2008 (endret) Det er ikke iso det er 2 mapper (AUDIO_TS og VIDEO_TS) Endret 19. november 2008 av snowflakes
T-Bear91 Skrevet 19. november 2008 Skrevet 19. november 2008 min xbox kan ihvertfall spille av brente dvd'er (har vanlig xbox 360. benq dvd spiller eller no sånt : p)
Gaut1 Skrevet 19. november 2008 Skrevet 19. november 2008 Det er ikke iso det er 2 mapper (AUDIO_TS og VIDEO_TS) Da er det ikke så rart at det ikke fungerer. Du har sannsynligvis pakket ut DVD filen (.img eller .iso) som inneholder mappene AUDIO_TS og VIDEO_TS. Finn .img eller .iso filen og prøv å brenn den på en DVD.
Maerl1d Skrevet 19. november 2008 Skrevet 19. november 2008 Eh, nei... Bare brenn VIDEO_TS og AUDIO_TS mappene i root på DVDen. Funker fett.
Joakimmo Skrevet 3. januar 2009 Skrevet 3. januar 2009 tråden er litt gammel men men. Jeg har lastet ned en film, den er i avi format så tok jeg å bare dro den over i dvd-r, stasjonen også lagret den seg der, men det går ikke ann og spille av på hverken xbox 360 eller Dvd spiller.
Makk-verk Skrevet 3. januar 2009 Skrevet 3. januar 2009 tråden er litt gammel men men. Jeg har lastet ned en film, den er i avi format så tok jeg å bare dro den over i dvd-r, stasjonen også lagret den seg der, men det går ikke ann og spille av på hverken xbox 360 eller Dvd spiller. Hvis jeg tolker deg riktig har du brukt windows sin innebygde funksjon for å brenne den på en CD/DVD? altså via Utforsker/Min datamaskin? Om så er tilfelle må du lukke plata. Altså legge inn sluttspor/startspor. Hvis ikke er det kun DVD drevet i PC'n som kan lese den.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå