Gå til innhold

Mer ram


getzy

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg vurderer og kjøpe mer minne, jeg har 256 fra før og jeg kjører win2k, bruker den stort sett til spill og litt videoredigering. Vil jeg merke stor forskjell hvis jeg legger på 256mb (totalt 512mb)?

Jeg har AMD Duron 750@1000 på et Abit kt7a hovedkort. Bruker Mosel ram.

 

På forhånd takk.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I vanlige applikasjoner vil du ikke merke noen stor forskjell, men under de tyngste øktene i videoredigeringa vil det mest sannsynlig gå raskere.

 

Gikk fra 256 til 512 nå akkurat, men har tilgode å se den helt store revolusjonen. Merker det vel når jeg skal begynne med rendring i 3dstudio og litt director og annene videoredigering.

 

Uansett masse ram er aldri skadelig så lenge den ikke gjør maskina Ustabil.

  • 2 uker senere...
Skrevet

SDRAM er jo svinebillig i disse dager också =) det skader jo ikke, gjør det vel..? Til tyngre oppgaver bør man vel ha 512, mens til vanlig gaming og windows bruk er 256mb egentlig nok.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...