Gå til innhold

kabel fra skjermkort til s-video


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har veldug lyst til å koble pc-en til tv-en på stua.

Jeg kjøpte i dag en s-video kabel fordi jeg var sikker på jeg hadde sett dette på min pc. men det viste seg å være en "break-out" kabel med mulighet for komponent og s-video. Men hvordan få dette til å virke, og hva slags kabel trenger jeg?

 

Legger ved et bilde av skjermkortet.

post-20577-1224680451_thumb.jpg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Den runde pluggen er for TV signaler. Har du den kabelen som passer der? Det er den "break-out" kabelen du nevner.

Når du har koblet den til TV'en må du antagelig inn i kontrollpanelet for innstillinger til skjermkortet og slå på TV utgang.

 

Ellers skal ma være litt forsiktig med koblinger til TV, spesiellt hvis man har kabelTV og PC koblet til jordet kontakt. Da er galvanisk skille et must.

Skrevet

Nei jeg har ikke denne kabelen. Er dette noe jeg kan skaffe på komplett eller noe? og hvordan ser denne kabelen ut i andre enden?

Skrevet

Har skaffet denne kabelen nå. Og prøvde å koble inn en s-video ut til tvn. men ser ikke ut til at jeg får fram noe signal. hvor finner ejg instillinger til å skifte til tv ut?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...