vstr Skrevet 19. oktober 2008 Skrevet 19. oktober 2008 Må ha nytt hjullager framme på bilen min. den er en mitsubishi galant 1.8 GLSI. 96, Modell. har skjekket på mekonomen, der har dei det til 1600kr. Men biltema hadde til 350 kr. så er det andre plasser eg kan finne billige hjullager? har tenkt å montere selv.
storkers Skrevet 19. oktober 2008 Skrevet 19. oktober 2008 trur ikke noen slår biltema...350,- ejo veldig billig i allefall.
vstr Skrevet 19. oktober 2008 Forfatter Skrevet 19. oktober 2008 problemet er att biltema er sluttet å selge til mitsubishi. så finnes det butikker som selger til lignende priser som biltema? =)
L O G I M A N Skrevet 19. oktober 2008 Skrevet 19. oktober 2008 Spørs hva slags lager du skal ha da. Men det er de som selger hjullager bare til alt mulig, så da kan de hende de har et som passer. Som oftest mye billigere enn et som er laget for den bilen.
vstr Skrevet 19. oktober 2008 Forfatter Skrevet 19. oktober 2008 Spørs hva slags lager du skal ha da. Men det er de som selger hjullager bare til alt mulig, så da kan de hende de har et som passer. Som oftest mye billigere enn et som er laget for den bilen. Gudene må vite hvilket lager eg skal ha. eg vet det att det kommer skrape/ule lyd av venstre fram hjul, hvordan kan eg finne mer spesifikt ut hva eg trenger?
Harkonnen Skrevet 19. oktober 2008 Skrevet 19. oktober 2008 Ta ut lageret og ta det med til et sted som LOGIMAN beskriver. De vet som regel hva dem skal se etter.
kevinedomm Skrevet 22. oktober 2008 Skrevet 22. oktober 2008 Et spm: Er det lett å bytte hjullager selv, eller må det til en eller annen slags metode for å presse dem inn?
BlueEAGLE Skrevet 22. oktober 2008 Skrevet 22. oktober 2008 Hvis du har et konisk hjullager (formet som en kjegle hvis jeg ikke tar helt feil) så trenger du ikke noe spesialverktøy for å få presset det ut har jeg hørt. Her må du også være forsiktig slik at du strammer hardt nok, men ikke for hardt når du setter det tilbake på bilen. Hvis det derimot er sylinderformet så må du ha et verktøy for å presse det ut. Jeg trengte i overkant av seks tonn trykk for å få ut bakre hjullager på min Mazda 626. Disse kan du stramme så langt bolten går. Husk å slå inn eventuelle låsetapper.
kevinedomm Skrevet 22. oktober 2008 Skrevet 22. oktober 2008 Æsj.. har sånn sylinderformet ja, men dog på en scootermoped. Håper det lar seg gjøre med bare fingrene da, mener at lagrene ramlet av ved et uhell da jeg sist byttet dekk, så da må de jo være lette å få ut. Men å få inn nye er lett som en lek?
BlueEAGLE Skrevet 22. oktober 2008 Skrevet 22. oktober 2008 Hvis det "ramlet ut med et uhell" så er det enten for lite eller så er det et konisk lager. (prøvde du å sette det inn andre vei?) Husk at diameterforskjellen på øvre og nedre side av en kjegle ikke trenger å være veldig stor.
kevinedomm Skrevet 22. oktober 2008 Skrevet 22. oktober 2008 Hmm, er lageret som var i fra fabrikk da. Satt det i slik det var fra før.
BlueEAGLE Skrevet 22. oktober 2008 Skrevet 22. oktober 2008 Det er godt mulig at det ikke hadde passet om du prøvde å sette det inn andre veien.
kevinedomm Skrevet 22. oktober 2008 Skrevet 22. oktober 2008 Noe spesielt fett/middel som jeg må ha rundt/på hjullageret ved montering?
BlueEAGLE Skrevet 22. oktober 2008 Skrevet 22. oktober 2008 Lagret selv skal være ferdig smurt og huset skal ikke rotere så nei, det trenger du ikke.
kevinedomm Skrevet 23. oktober 2008 Skrevet 23. oktober 2008 Ok, takk for svar Beklager trådstarter, mener ikke å stjele tråden din Så spørs det bare om lageret tåler å kjøres ytterligere 10 mil til uten å gå seg varm og smelte inni felgen da..
Bushnell Skrevet 23. oktober 2008 Skrevet 23. oktober 2008 att det går varmt og smelter skjer nok ikke fort, men det kan dette fra hverandre å hjulet detter av, kan hvertfall skje på noen biler.. Men først så vil nok hjulet vingle ganske bra først
vstr Skrevet 23. oktober 2008 Forfatter Skrevet 23. oktober 2008 Ok, takk for svar Beklager trådstarter, mener ikke å stjele tråden din Så spørs det bare om lageret tåler å kjøres ytterligere 10 mil til uten å gå seg varm og smelte inni felgen da.. har kjørt med mitt hjulager i den stand det er i no tur/retur ålesund - Oslo + fleire mnd md kjøring
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå