Gå til innhold

Muligheter med HTPC?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann. Da har jeg bygget å bestilt HTPC, enkelt og greit, fordi jeg er lei av å trekke ledninger over hele huset når jeg skal se film fra laptopen min.

 

Tenkte jeg skulle kjøre MS Media Center XP 2005, og det meste av multimedia skal gå enten via det eller VLC-player på full-HD filmer. Så sier en kompis av meg at med litt triksing og fiksing så kan man bla bruke en HTPC som TiVo, du kan styre lyset i stua og alt mulig.

 

Lurte derfor på om dere hadde noen tips om hva jeg kan og bør med min nye fancy HTPC ? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ta en titt på gratisprogrammet MediaPortal. Et fantastisk program, med et hav av muligheter. Kan bl.a gjøre HTPC'en til en TV server, slik at du kan se TV, opptak du har gjort, legge til opptak etc. på laptop'en din (eller en annen PC på nettverket) uten at denne har TV-kort, det gjøres over nettverket ditt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...