Fungerer dette fortsatt?
Forsøkte å følge guiden til @dolten raskt mot altibox med min UXG fiber, uten noe lykke. Ser ut til at det er helt dødt, altså ingen kommunikasjon eller indikasjon om at noe er koblet der.
Nå prøvde jeg bare å bruke en eksisterende SFP modul som jeg nå bruker som link til switchen min, så om dette fortsatt funker, er det nok bare feil modul.
Jeg har denne akkurat nå Ubiquiti UACC-OM-MM-10G-D, fiberoptikk, 10000 Mbit/s, SFP+, LC (UPC), 300 m, 850 nm, som jeg ser har en helt annen bølgelengde enn det de forskjellige som er linket her har. Fiber er fortsatt et relativt ukjent farvann for meg, var litt lettere med link til switch da det bare måtte være likt i begge ender.
Dersom det kun er SFP modulen som er feil, må jeg kjøpe det uansett da jeg fortsatt bruker den eksisterende til switchen. Ser det er flere forskjellige som det er linket til her, men er vel bare å passe på at det er rett bølgelengde, connector og at den passer i ruteren?
Har lagt ved bilde av hvordan jeg utførte min midlertidig test. Tok bare fiberen rett fra altibox converteren og satte det i modulen, prøvde også begge kombinasjoner i tilfelle jeg hadde klart å bytte om på dem. Har et håp om at dette skal fungere slik at jeg får mer plass i skapet og kan få det mer ryddig og fint.