Gå til innhold

GameWizard

Medlemmer
  • Innlegg

    105
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av GameWizard

  1. Jeg er 34 år gammel. Så.. ikke så gammel. Jeg bare liker ikke Smart Phones bare. Føler at samfunnet prøver å tvinge meg til å skaffe meg noe jeg ikke vil ha, som er litt kjipt. Men bruker "Feature Phone". Og er fornøyd med den
  2. Elsker Iron Maiden! De har brae sanger. Jeg pleide å like Metallica men... litt for mange blasfemi sanger i det bandet. Så jeg gikk over til Megadeth etter det. Men Iron Maiden er konge! Kan også anbefale "Wildness" som er bra!
  3. Hva tenker du om denne vitenskapen? https://no.wikipedia.org/wiki/Transperson https://nypost.com/2026/02/11/world-news/tumbler-ridge-mass-shooter-idd-as-18-year-old-van-rootselaar/ Devin Patrick Kelley Tror vi kan si... hvis du føler deg bra. Så føler du deg bra Objektivt er det kun ille hvis du skader andre. Kardemommeloven. Jeg bare tror ikke Liberale skal peke langt med å kalle religiøse Scizho her altså. Selv om du har "Hate speech" og Liberale institusjoner på din side. Så kan jeg peke ut eksempler i et selektiv bilde for å peke ut, hvordan din side er også mentalt syk også. Men... jeg skal la være å si det.
  4. Jeg liker Elvis veldig mye!
  5. Har du sett denne videoen? Utifra argumentene så menes det at Borgerkrigen startet fordi sørstatene likte ikke "Tariff of Abominations" (kallenavn). På en upopulær toll i 1828 i USA. Kort sagt, utstyr som Sørstatene trengte ble langt dyrere, og det påvirket ikke Nordstatene så mye som i Sør. Og fordi Abraham Lincoln var en massive sentraliserings type "Big Government". Når han ble stemt inn i 1860... så forlot mange stater som var i Sør, Unionen. (Litt off topic facts. Mafiaen "New Orleans Crime Family" hadde sin opprinnelse i dette året "Sicilian Italienske Mafia grupper". Før Jødiske gangstere kom på slutten av 1800 tallet gjennom den immigrasjons flåten, mens noen var lovlige forretningsfolk, og startet mye av film industrien som Paramount, Universal Studios etc. Anyways... Så noen mener at Borgerkrigen hadde mer opprinnelse i Økonomiske grunnlag. Og ikke fordi Sørstatene liker rasisme. Selv om det ble utviklet til noe stygt senere med Ku Klux Klanen osv. Og hjalp ikke når Progressive Demokraten "Woodrow Wilson" valgte å vise "Birth of a Nation 1915" filmen som gjenopplivde den. Har lest en bok om det "Battle Cry of Freedom" av James McPherson. Utrolig trøtt lesestoff men veldig informativ. Selv om du kan argumentere at sørstatene "died on the hill" for slaveri. Fordi de gikk ikke med på forslaget til "Patrick Cleburne" om å slippe løs slavene hvis de sloss for Konføderasjonen til Amerika, som var et forslag i 1864, 1 år før Konføderasjonen tapte krigen. Dette forslaget gjorde at Cleburne mistet sin promotering i militær rank. Uansett. Jeg tror Borgerkrigen handlet litt om begge deler. Både økonomien og slaveri institusjonen. Men at hjertet i saken kan ha vært-- litt begge deler. Men jeg vet at Abraham Lincoln var en sterk aktør for Sentralisering. Fordi han var fan av Henry Clay som støttet Sentralisering av Banker osv. Men når det kommer til uro så er vel Kommunister eksperter på det. På lik linje som at de prøvde noe slikt i Spania før Franco tok de ut, når de drepte prester osv. Hvis jeg skulle sagt en positiv ting om Abraham Lincoln. Så ville det vært "Emancipation Proclamation" i 1863. Som ble lagt frem som en lov, når Union troppene vant i Maryland. Selv om det ikke forbydde slaveri i Nord statene, så gjorde de det ulovlig i plassene der Union troppene vant. Hovedsaklig, en pragmatisk greie for å fjerne slaveriet innenfor Unionen, og senere i alle statene i fremtiden. Men det betyr ikke at jeg liker Sentralisering modellen heller. Men utifra pragmatisme så funket det.
  6. Store kriminelle er værre enn mindre kriminelle. Pga innflytelse. Aka globalisme er en sykt dårlig ide bare.
  7. Har du spilt Deus Ex 2000 spillet? Eller i beste fall. Hørt om Jeffrey Epstein? Plutokratiet er det som bør bli slått hardt ned på. Men for å svare. "EU er ikke ute etter å belønne seg selv". Si det til bøndene i Frankrike som går i opprør mot EU for en stund sia. Hvorfor? Fordi de kjøper billige matvarer fra andre plasser. Dermed får ikke bøndene solgt det de skal i de landene de kommer fra. https://en.wikipedia.org/wiki/2020s_French_farmers'_protests
  8. Det burde vært laget en lov, at om en person ble en billionær eller milliardær. (Norsk betydning). Så må de bli sterkt overvåket eller iallfall bli sykt begrenset i makt og posisjon. Plutokrati som system er et problem. Btw. HØYRE partiet er stort sett kjøpt opp av World Economic Forum. Og med EU og frihandel, så blir dette mye mer enklere. Jeg bare stoler ikke på EUs sentraliserings politikk. Det er for godt til å være sant. Det burde vært lokalisering og desentraliserings fokus. En Global elite er noe ultra rike folk "Som eier for mye penger" blir belønnet av. Og de tjener globalismen, og ikke landet.
  9. Mitt problem er ikke at Kapitalister gjør landet rik. Kommunister skylder på Kapitalismen. Men de sanne skurkene er Plutokrater. Ikke Kapitalister. MEN. Høyre Partiet, jobber med Plutokrater som World Economic Forum. Og det er der jeg frykter sterkt på. At vi skal få en slik påvirkelse. Jeg vil aldri bli en slave til de. Det burde vært laget en lov, at om en person ble en billionær eller milliardær. (Norsk betydning). Så må de bli sterkt overvåket eller iallfall bli sykt begrenset i makt og posisjon.
  10. Mitt problem til EU. Er at, Plutokratiet vil eksistere hvis det fortsetter. Eksempel "World Economic Forum". EU er ikke svaret, det er problemet. Men... jeg har et alternativ. Ekonomiske allierte land Eksempel så kunne "Storbritannia, Frankrike og Tyskland" bli en økonomisk og militært alliert kalt Germania Og.. vel Skandinavia har vi allerede.. så du skjønner resten der. Så kan Spania, Portugal og Italia bli "Romance" (altså det er de felles språkene som Spansker og Italienere kaller sitt språk) Poenget er. Dette vil løse problemet. Dette vil skape harmoni og fred, frihandel, og på annen måte forhindre at Plutokratiet vokser.
  11. Tenker mer folk som bruker Debet kort enda. Jeg bruker enda ikke Smart Phone, fordi jeg hatet det (Brukte en smart phone som jeg lånte i 1 år. Konstant vibrasjoner... og bortkastet distraksjon. Liker kun telefon til 3 ting. SMS, ringe folk og alarm) Så har kodebrikke og slikt enda.
  12. Hva med folk som ikke bruker Smart Phone?
  13. Jeg tror USA egentlig er glad at vi gjør det slikt. Globalisme er ikke bra. Er bedre at frihandel eksisterer, men at vi ikke blir for avhengige av hverandre. Innenfor militæret og politikk osv.
  14. https://www.matoppskrift.no/ingrediens/berthas-rullekake-sjokosmak-300gr
  15. Linux er fremtiden tror jeg. På tidlig 2000 tallet var den sykt dårlig. Men nå ser det ut som det blir mer og mer normalt å gi støtte til Linux. Det er gratis, og du trenger ikke å gi person opplysninger som Microsoft gjør nå. Mitt problem til Windows er, den ble til det den hatet. Den ble Apple.
  16. Gleder meg til å spille FF7 remaken til høsten. Har Switch 2, og den kom ut på den nylig. Så blir chillaxing da!
  17. Kan hende jeg tar et spill litt for seriøst her. Men... slik jeg tolker det. Så er Aeris(th). Både en Jødisk Kristen og en helgen i spillet, fordi hun bor i en Kirke, har en final limit kalt "Great Gospel". Og har etnisk tilhørighet til "The Ancients". Sephiroth... virker mer som en forvirret skrullet fyr, som har mer forbindelse til "Tree of Death" enn "Tree of Life". Siden i Kabbalah ideologien, så skal Sephiroth være en god ting opprinnelig. Men ved tanke på at navnet "Jenovah" er en annen måte å si "Jehovah" på. Så kan de vise til at han skrur ting opp ned. Som er derfor han blir ond osv. Istedet for å sloss for det gode. Men la meg vite dine teorier? Btw. Burde nevne. Men i bibelen står det at når Israelere ble sure og sa de hadde det bedre i Egypt. Så fikk Gud slanger til å bite dem. Dermed ba de Moses om å be Gud om nåde. Så Moses ba til Herren om å hjelpe dem. Og da ba han Moses om å putte en Bronsje slange på en stav, og alle som såg på den. Ville bli helbredet. (Litt samme ide når Kristne ser på Korset som lojalitet, tro og helbredelse) https://www.biblegateway.com/passage/?search=Numbers 21:6-9&version=NIV Vel i spillet så "Impaler" Sephiroth en Midgardsorm i spillet Kan hende jeg tenker for bokstavelig. Men det kan symbolisere litt av korrupsjonen til Sephiroth. Men igjen. Kan hende jeg tar noe litt for seriøst. Kan hende Japan bare putter slikt inn der. Fordi de synes det virker tøft!
  18. Er mer at teologisk ignoranse er grunnen til en slik tankegang. Mye av Gamle Testamentet kriger mot avguds dyrkere, er slikt fordi Abrahams Guden var eksistensiell. Jesus gjorde troen fullkommen, så mye av krig og slikt er mer i kontekst hvis Abrahams Guden ble en minoritet igjen. Men den er ikke nødvendig i dagens verden Men hvis du skal snakke om krigsforbrytelser så er jo Kommunismen ikke noe hakk bedre. Franco av Spania blant annet var ganske based for å slå ned på Kommunister som drepte Prester. Så krigsforbrytelser er litt subjektivt når det kommer til hvem som sitter i makta. Siden politikk er et Grå felt. Men før du cherry picker noen dårlige verse i Gamle Testamentet. Så vil jeg seriøst studere "Letter of the law" vs "Spirit of the law" sykt hardt. Fyi: Kristne følger Spirit of the Law, hvis du lurer. https://en.wikipedia.org/wiki/Letter_and_spirit_of_the_law Har nådd min kommentar limit men. "Appeal to Emotion" igjen. Du kan liksom godt slenge på transfob, homofob, rasist bla bla bla. Eller hva enn Kommunist ordboka sier når det kommer til sjalusi, materialisme for verden og anti religion Men for å svare kort om slaveri 1: Slaveri er tillatt, fordi det er brudd på loven å gjøre opprør mot sin herre, på lik linje som vi skal følge loven 2: Å kidnappe frie folk til slaveri er forbudt 3: Å finne måte å få folk ut av slaveri frihet er også bra "Epistle to Philemon" som kilde. Om folk blir solgt til slaveri kan være ulike grunner til. Skal ikke være ekspert på det. Men igjen. Du bruker "Emotional appeal" argument bare. Men generelt homofili er ateistisk og kommunistisk propaganda for å fjerne religion fra samfunnet. Innenfor å peke hvor ille religion er. Men jeg skal være enig i at Kristne før i tiden har brukt Homofili som syndebukk, og mistet den Kristne kunnskapen som "Galatians 5:13-26" handler om. Der du skal gå bort ifra en mental korrupsjons primitiv synd, til en uskyldig livsstil. Så det å spesifikt dømme andre, innenfor en syndebukk... er ikke Kristent. Siden det handler om å omforme sin forrige natur til å bli gjenfødt på ny. Som det sies "Fjern din øyespekk for du fjerner loggen fra din brors øyne" eller noe slikt. Eller på Engelsk poesi er det lettest å si "Folk som bor i glasshus skal ikke kaste stein". Igjen du mangler teologisk kunnskap.
  19. Da blir det nok valget mellom Temu eller Ebay. Neida Men med mindre Europa vil få en større ryggrad og skape et eget nasjonalt belte. Så er vi nok mer avhengige av supermakter. Mitt forslag ville vært å forent Storbritannia, Frankrike og Tyskland til et rike. Så hadde Europa fungert som uavhengige makter. Ikke tilknyttet til sentral regjering, men til frihandel og forsvar for Europeisk identitet. Men det er bare en teori. Fordi hvis USA kan vinne over Europa militært. Så er vi ikke det vi kan si, klare til å vinne noe som helst.
  20. Tja jeg antar. Hvis samfunnet begynner å ligne på Batman Beyond introen. Så tror jeg vi er litt i krise. Men uansett, plutokrater er de som må bli dempet. Hovedsaklig. Jeg er ikke interessert i å skylde på Russerne for alt. Selv om jeg ikke liker at de angrep Ukraina, på lik linje som at jeg ikke liker at Israel bomber Palestina. Det er et spill, og vi er ikke med i det.
  21. Bruker ikke Snort Telefon uansett.
  22. "Appeal to Emotion" handler om å vinne gjennom manipulasjon. Oftest i politiske situasjoner og meninger, enn å gå til fakta. Men det du skrev kan vel telles som "Sympati poeng" mer enn Appeal to Emotion. For eksempel så har Asmongold annet syn på ICE enn det Kyle Kulinski har. Kyle Kulinski bruker mainstream video opptak. Mens Asmongold bruker en fra flere vinkler for å få mer objektivt syn på saken. En driver med Emotional Appeal i liberale sirkler, den andre.. er strengere konservativ og ser ting fra flere vinkler.
  23. Det som er sannheten er. Kommunismen bruker Kapitalismen som syndebukk. Når det egentlig er Plutokratiet som er problemet. Men har vært interessant å diskutere med deg
  24. Jeg såg aldri på den fordi, jeg tenkte det var for nerder eller noe. Men så er det gratis på Pluto.tv så tenkte. Eh hvorfor ikke. Første pilot episoden føles ut som noe på Epstein Island eller noe. (Vel som en litt upassende spøk men) Eh virker som er greit tidsfordriv hvis man ikke har noe annet å se på. Hva tenker du om serien?
  25. Tror jeg må gå med denne. Fordi Lisa Simpson sa aldri noe om Vegetarianisme. Hun bare snakket om resirkulering. Så kan ikke skylde på Mr.Burns her. Season 8 Episode 21
×
×
  • Opprett ny...