Gå til innhold

BiggusD

Medlemmer
  • Innlegg

    62
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av BiggusD

  1. Hvorfor er det viktig med kjønnsbalanse i et privat eid og drevet selskap?
  2. Den originale filmen var en slags parodi på amerikanske katastrofefilmer, med bortimot 4th wall-knusende kommentarer og one-linere hele veien gjennom. Noen av dem var jo morsomme, men stort sett falt de til jorda med et bløtt plask. Filmen var veldig selvbevisst på å være en amerikansk katastrofefilm. Jeg har ikke sett Troll 2, men regner med det er snakk om mer av det samme. Det er klart det er vanskelig å lage to timer til med karikerte erketype-karakterer, når hele schticken med at ingen egentlig tror at troll finnes, er oppbrukt. Blir muligens til at jeg ser den i helga.
  3. Helt enig med deg; den boka har problemer med pacing, og karakterene oppnår ingen ting gjennom hele boka. Jeg tror det forfatteren prøver på er å hamre inn at siden Ciri er Den Utvalgte og skjebnen kommer til å skje uansett, så er det ingen ting de kan gjøre for å stoppe det som skal skje. Det eneste Geralt tenker på er å Redda Joppe/redde Ciri, og han prøver å komme seg til henne fra start til slutt. Alle andre karakterene i boka som hun har møtt er også besatt av henne; og alle spiller en rolle i å forme henne til den hun skal bli. Så alt dette er jo egentlig fine & dandy, men det gjør at ingen karakterer har en egen "agency" og blir bare puppets som går for det samme målet. Og ingen av dem kommer til å nå målet sitt heller, det blir jo klart for oss som leser bøkene flere år etter at siste bok er utgitt. Så dette er ikke hvordan jeg ville ha strukturert en hel bok. Geralt og de andre kunne fint [spoilers] ha møtt opp med Ciri lenge før og vært med på hennes reise mot Målet; det var bokstavelig talt ingen grunn til å utsette det helt til slutten.
  4. Problemet er at foreldre har overlatt oppdragelsen og grensesettingen til skolene og Staten. Det at barn gamer hele natten og sover på skolen er et foreldre-problem som bare de kan fikse. Det får ingen reelle konsekvenser for barna om de gjør dette, ihvertfall ikke i nuet.
  5. Castinga var litt for "moderne multikulturell" da den første sesongen kom, og da fikk den mange mulige seere mot seg. Taktisk ulurt, siden bokserien dekker hele kontinentet og vel så det, og det kom til massevis av forskjellige kulturer og etnisiteter etter hvert som Jordan bygde opp fantasyuniverset sitt. Man skulle tro at det ikke skulle bety noe om man "race-swapper" litt, men det ble litt kulturkrig over hele greia, dessverre. I tillegg er det jo slik at de første par bøkene ikke er så bra som bok 3-8. Den første boka er veldig derivativ av Ringenes Herre og de fleste andre fantasy-serier som kom før den. Kildematerialet for den første sesongen er derfor vanskeligere å lage god TV av enn sesong 2 og 3, noe som ble tydelig etter hvert, og som kritikere også ser ut til å være enige i. Synd at serien ble kansellert. Den begynte å få momentum.
  6. Jeg har ikke spilt spillet selv, men jeg så en YouTube video av noen som gjorde det. I flere situasjoner er det ikke reelle valg bak de tre kommentarene i "hjulet". Det er ikke mulig å spille ond, kaotisk eller til og med nøytral. Altså er det ikke spilleren som setter premissene for det som han/hun går igjennom; man kan kun være en goody twoshoes lawful good karakter som er støttende til alle, en passasjer i egen fortelling. Dragon Age: Veilguard er med andre ord ikke et rollespill.
  7. Football Manager har da alltid latt oss styre lag fra Premier League!? Prøver dere å skrive at de har fått lov til å ha med lisensierte produkt slik som drakter og bilder av spillerne, og får PL-stempel?
  8. Coop i flerspillerdelen må være slik at man jobber sammen på lik linje uten tethering, ikke slik det er nå at man går inn som en glorifisert NPC og hjelper noen i deres eget spill. Et nytt spawn-system må på plass, slik at det i mye større grad føles som om zombiene ikke er spawns. Altså at de er alle persistent på samme måte som "Freaks" er i SoD2, så får de heller lage et re-seeding system slik at det gradvis fylles på igjen med zombier. Det bør være forhåndslagede baser slik som nå, men også mulighet til å sette opp en base hvor du selv vil ha den. I stedet for "watchtower"-systemet hvor man har dem i selve basen, må det et perimeter-system på plass, med patruljer og alt. NPC Enclaves bør erstattes med livaktige rivaliserende og samarbeidende communities, med territorium som de anser som sitt eget. Man kan møte på dem ute i verdenen. Outposts bør erstattes med mini-baser som må være bemannet med dine folk.
  9. Ifølge Microsoft har medlemstallene på to år gått fra 25 til 34 millioner. Har det vært rapportert noe sted at denne økningen ikke svarer til Microsofts forventninger? Edit: Leste nå hele artikkelen jeg lenket til, og jeg ser nå at Microsoft hadde mål om langt større vekst. Det som investorene krever er ikke bare at det er vekst; de krever en økning i vekstraten også. Kravet til profitt bare øker og øker til selskapet kollapser. Målsetningen for GamePass er ikke bare å tjene inn penger for Microsoft, men å grave til seg ALLE PENGENE. Dette er Jim Sterlings klart beste video. Jeg er jo ikke sosialist som Jim, men det vil ikke si at jeg støtter løpsk rovkapitalisme. https://www.youtube.com/watch?v=HmW0GhdDOvw&ab_channel=JimSterling
×
×
  • Opprett ny...