Gå til innhold

Nilsido

Medlemmer
  • Innlegg

    683
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Nilsido sine prestasjoner

51

Nettsamfunnsomdømme

  1. Fordi jeg er nysgjerrig så sjekket jeg ut tallene til Kode24 direkte. Det er kun 2 verdier som treffer de kriteriene. Men jeg antar at de bruker noen statistisk metode for å kunne lage en modell slik at man får et brukbart svar selv om filteret snevrer det inn. Tar jeg median på Oslo + Rogaland, etc., og utelukker de med provisjon (for å gi mer realistisk bilde av nåværende stilling) får jeg median på 787k. Men her er det også noe mangel på data med 16 rader. Tar jeg med provisjon også er median 795k. edit: interessant artikkel om kalkulasjonene bak https://tommyodland.com/articles/2025/lonna-til-norske-utviklere-i-2025/ Den bruker altså tall fra tidligere undersøkelser også + en lineær modell. Lurer litt på hvorfor modellen gir et såpass mye høyere svar (833k vs 795k inkl Oslo). Har reell lønnsvekst vært lavere i 2025 enn modellen antar?
  2. Takk. Ja det er inntrykket mitt også. Tror det er lite datagrunnlag i den kalkulatoren dessverre når du går så spesifikt (5 år utdanning + Rogaland + konsulent) men den gir vel en pekepinn på hva som er mulig.
  3. Stillingstittel: Konsulent/utvikler Erfaring: 3 år Utdanning: Master i teknologi Årsinntekt: ca 770k totalt inkl bonus. Område: Stavanger Er det noe særlig å hente her ved evt jobbytte/tilbud?
×
×
  • Opprett ny...