Gå til innhold

magne.moe

Medlemmer
  • Innlegg

    1 663
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

magne.moe sine prestasjoner

521

Nettsamfunnsomdømme

  1. Jeg startet WOW som Dranei. Gjorde quests på deres øy så alvenes øy som ja er inne i et tre siden jeg trodde båtene var bare til pynt siden jeg aldri rakk dem Og ja kartet er enormt. Hente ofte jeg brukte hippogriff så jeg kunne ta meg en røyk. For Skyrim første gangen jeg spilte skulle jeg til Greybeards så gikk jeg feil. Jeg gikk ikke mot Helgen, men sør langs elva. Ente opp hjelpe en npc i en delve med draugr så drepte vi en drage, hadde dekning i åpningen. så ble jeg jaget an mange bjørner og endte med å hoppe ned i ei elv fra et stup. Kom meg i land og endelig der var veien til Ivarstead. Så walktroughs er ikke en god idea første gang.
  2. Enig, trodde utvikler versjoner kom lenge før konsoll lanseringen siden du vil gi utviklere tid til å lage eller bare porte spill. Pris og størrelse er temmelig irrelevant for utvikler versjonen. Dvs ha en switch 2 for skjerm og kontroler og en kabel til en boks
  3. Hvem var naive nok til å tro at dette systemet ikke kunne knekkes enkelt? Eller at det ville komme en app for det, her en funksjon i tet spill.
  4. Jeg startet opp gamle Oblivion jeg hadde på en disk. Måtte reistalere men alle mods virket. Hadde glemt hvor morsom spell crafting var. Husker jeg fikk problemer med mage guild testing spells.
  5. Så store organisasjoner som Microsoft og Sony.
  6. Forstår hvor du kommer fra men det blir helt feil å bare stenge MMO spill og Fortnite, Valorant etc. Hvor spør du? Spillhistorie. Se for deg at de gjorde det samme med Mario på NES. Da hadde vi aldri hatt muligheten til å gå tilbake å lære konkret hvorfor dette var en bauta i spillhistorien. Så ser man for seg Fortnite. Hvordan skal man lære hvordan Battle Royale ble så stort? Skal man se på YouTube videoer og ikke kunne spille spillet? Se for deg de som har vokst opp med Fortnite hele barndommen og aldri får gjenoppleve det igjen. I mine øyne er det vår plikt å bevare historien selv om det er et drittspill eller det beste noen gang. Dette er for å lære og fordi det er helt menneskelig å ville gjenoppleve ting fra barndommen. Enig det er ikke bare gleden av spillet men Fortnite er kulturhistorie, hvorfor tokk Battle Royale av. Og lobby baserte spill som Fortnite er enklere å drifte en en MMO selv i maintenance mode.
  7. Dyrere kommer veldig an på hvordan du setter det opp. Sånn som det er nå betaler utvikleren/utgiveren en stor sum penger for å drive serveren selv. Det er alt i fra anticheat (ofte en tredjepart de betaler) og matchmaking. Slik det har vært tidligere har vært "self-hosting" eller en server browser (Battlefield fram til Battlefield 1). Den beste måten å drive framover er i mine øyne en implementert "server browser". Da kan utgiver forme denne på sin måte og spillerne kan "hoste" serveren gjennom leie eller egen drift. Hvis det i så fall blir dyrere er det vel også mye dyrere å miste tilgangen til spillet i sin helhet når utgiveren stenger det. Selskapet er ikke påkrevet å drive serveren, men de må gjøre server programvaren tilgjengelig. De kan till og med selge den så lenge prisen er fornuftig, si 10 x spillet, de kan også fortsette å selge spillet. Ja jeg ser utfordringer spesielt for konsoll der servere må installeres i i deres system, men den er allerede der.
  8. slet med å overlevere det forfalskede papiret for å omplassere lex måtte stjele det ut av skuffen til en dame som jeg ikke hadde gitt det til Du må stjele orgialen fra dama som jobber for grevinnen. Så få det forfalsket, så den vanskelige delen få det stemplet som er vanskelig, tiden du bryter deg inn er velding viktig, invisibility er veldig nytting her, så levere det til grevinnen.
  9. Flerspiller spill krever at du er online. Om du ikke kan ha private servere så dør spillet når disse servere skrues av. Og siden du ikke kan selge mikrotransaksjoer på private servere er de en utdøende i aaa spill.
  10. Hvordan vet de at du har ei cp plate den gangen med koden? Uten en grundig ransakelse. Nå han kunne ikke bruke det. Men kjekt å ha. mer et problem noen av verktøyene kunne også ha blitt borte.
  11. Jeg tror en remaster av Morrowind er langt mer kostbart enn Obilvion, spesielt med tanke på at Morrowind ikke har noe lyddialoger fra før. Jeg tror Morrowind trenger lyddialoger for å være relevant i dagens marked, uavhengig av hvor bra spillet i grunn er. Jeg tror alle spill i en serie alltid har veteraner som helst skulle sett et annet spill i serien bli remastered. Hvorfor fikk Skyrim en remaster først når det var det nyeste? Nå har vi Oblivion Remastered, og med litt flaks får vi TES6 og Morrowind remastered. Når det kommer til Daggerfall, er en remaster veldig usannsynlig fordi det grafisk og teknologisk helt utdatert så vi snakker i så fall om en remake, reboot, samt omfatter daggerfall hele Tamriel og vil gjøre nærmest alle de andre spillene litt overflødige. Jeg tror også at daggerfall vil føles veldig tomt ut med den størrelsen i dag. Skyrim har hatt så mange relanseringer det er latterlig. En UE front bør være enket. Morowind, mye vanskeligere, ja du har det in Elder scrol online. Vivec byen er under konstruksjon som et interessant. Systemene er også mye mer utdaterte en i Oblivion.
  12. Er jo first person😅 Leveling systemet er heldigvis overhalt da det var ganske katastrofe i originalen. Jup men 3rd person er mer som i Skyrim etter det jeg forstår. leveling er noe i midten mellom Skyrim og Oblivion, samme med level scaling. trenger en ny SSD for dette, men litt redd jeg har spilt originalen litt for mye. Ilusionist, command creature for 7 sekunder eller noe, bruk mot goblin warlords og de blir permanent fiendtlige mot gobliner når de angriper dem 3-5 ganger. Skyrim nerfed magi men ga oss stealth archer.
  13. Du har denne. Nå er han snill med Oblivion når det gjelder tilfeldig dialoger. Du har klassikeren: Good day- nice to see you. I saw an mudcrab yesteday, horible creatures I'm done talking to you- Goodby, this was angry voice, men npc snakker.
  14. Enig med deg, for Oblivion så ønsker jeg å beholde den følelsen. Ville brukt Fallout 4 engine, Grafikk oppdatering, level scaling som Skyrim og Fallout. Behold spell crafting, Fiks for dumme ting men behold følelsen. Morrowind ja her må du bygge hele greia på nytt så UE5.
  15. Stemmer det. Det er flere spill som tilbyr instansierte rom eller hus og kaller det "Player Housing." Løsningene som ofte er isolerte fra resten av spillverdenen og mangler både dybde og betydning. I stedet for å føles som en integrert del av spillets økosystem eller sosiale struktur, blir de mer som statiske dekorasjonsgallerier. Selv om de teknisk sett gir spillerne et sted å "bo," mangler de den kreative friheten og innflytelsen på verden rundt som virkelig kunne gjort systemet engasjerende og meningsfullt. Alternativet til instansierte hus er å ha store sovebyer med hus eller at de få husene er drit dyre. Og ja hus er en en ting noen elsker men de fleste ser som meeh men har en del nytte
×
×
  • Opprett ny...