Gå til innhold

Svanshorn

Medlemmer
  • Innlegg

    1 015
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Svanshorn

  1. Når man betaler nesten 1000kr for ett spill, så burde 100-timer vere ett minstekrav! 88 timer er bare ~3,5 dag med spilling.
  2. Svaret er såre enkelt! Åpent Forhold
  3. Kjøpte meg PS5 på Black Friday salg. Mest med tanke på BF6. Jeg fyrte i gang BF5 før jeg gikk til innkjøp av BF6. Selv har jeg vert storfan av BF1942 og BF2. Etter det har livet kommet i veien og det har blitt lite tid til spill. Men BF5 falt virkelig i smak. Kjørte ferdig campaign før jeg gikk til anskaffelse av BF6. Kjørte ferdig campaign der også, som seg hør og bør, og da var det duket for Multiplayer. Det som plager meg med BF 6, er de utrolig rotete menyene! Lite stilrent og føles mer "hulter-til-bulter". Og etter å ha spilt online en stund, så slår det meg at det er fullstendig kaos. Alt for mange spillere på små baner. Og det virker som man kun tåler ett skudd før man er død, så man dør før man rekker å få gjort stort. Der er BF5 mye bedre synes jeg. Kartene er større, grafikken mer behagelig og det er mer moro å spille, rett og slett.
  4. Bare for å spørre...med eller mot klokken?
  5. Bolten var bare å skru ut, ved å låse fast kamaksel-hjulet. Selve hjulet satt fast med en slags «mothake», men kjøpte ett verktøy på Biltema som gjorde susen ved å dra det av. Kjøpte enda ett verktøy, som gjorte at jeg kunne holde hjulet fast mens jeg fikk strammet hjulet på plass. Men har to spørsmål: Er det noe spesielt jeg må gjøre før jeg starter bilen og får bekreftet at alt er ok? Burde jeg rotere motoren eller noe? Og når det gjelder riktig påfylling av kjølevæske igjen, gjøres det kun via beholderen eller burde jeg ta av radiatorlokket og fylle der også?
  6. Har du en link til verktøyet? Er det forskjellige fra bil til bil?
  7. Hepp! Har nå fått bukt med jævelskapen! Fy faen for en jobb! Men hvordan får jeg på igjen kamaksel-tannhjulet? Jeg fikk det av med ett spesielt verktøy, men hvordan er det å få det på igjen? Bruker jeg samme verktøyet på ett vis? Eller skal det bare "bankes" på? Tenkte det var lurt å høre med dere før jeg setter i gang og gjør noe dumt.
  8. Er gjenger ja. Skrudde ut en bolt. Litt dumt å kjøpe det til en-gangsbruk, men må man så må man.
  9. Kan dette verktøyet vere til hjelp? https://www.biltema.no/bil---mc/bilverktoy/motorverktoy/Remskiveverktoy/remskiveavtrekker-2000021490
  10. Hvordan fjerner jeg det store hjulet? Har fjernet bolten men det sitter godt. Og tør ikke bryte. Det må av for å få fjernet dekselet som sitter foran boltene til vannpumpen.
  11. Det stemmer! Men det er trygt å demontere beltet og drevene når motoren er rotert dit den skal? At de merkene er på de stedene de skal vere? Eller er det mer jeg må tenke på før jeg begynner å demontere?
  12. Tror jeg fant utav det. Der er noen merker på noen av hjulene og på selve motoren som skal stå ovenfor hverandre. Men hvorfor merkes det gamle beltet som taes av? Spiller det noen rolle hvor det nye beltet står? Det er vel likt hele veien rundt?
  13. I videoene jeg ser, så merkes det av både på beltet og på hjulene. Men hva er det som merkes? Og hvordan finner man ut hvor merkene skal vere? Det kommer dårlig frem i videoene.
  14. Er nok reim på denne 😃
  15. Takk for gode innspill!
  16. Kan RF7J10180 bety noe?
  17. Jeg får opp CR19. Om det er motorbetegnelsen.
  18. Takk for innspill! Det er så og si samme motor i en Mazda 5 og 6?
  19. Hei! fruen er på jakt etter en billig PC med god batteritid. Hun vil ikke bruke mer enn 4000kr og skal kun brukes til surfing. Jeg har funnet en 2019 Macbook Air vi kanskje får prutet litt ned, mens hun har sett på en ny maskin ( https://www.elkjop.no/product/pc-datautstyr-og-kontor/pc/barbar-pc/hp-laptop-15-fc0827no-r3-7320u8128-156-barbar-pc/911984 ) Vil hun få mer igjen ved å gå for Mac’en eller kommer hun bedre ut av å kjøpe denne HP’en?
  20. Finnes det gode manualer som er å få kjøpt? Ser at både eManuals og Sribdt har, men er de noe tess? Dumt å betale flere hundre kroner for så å ikke inneholde det jeg trenger.
  21. God service er gull verdt!
  22. Det kan vere. Det er hvertfall på 120K i følge forhandler. Noe som var litt lite…?
  23. Takk for tips! Det blir nok byttet «så mye som mulig» når jeg først er i gang med operasjonen 😄 Jeg har skrudd en god del bil, men aldri byttet registerreim før. Så jeg får studere nøye før jeg setter i gang. Men har troa 👍🏼
  24. Har alltid blitt fortalt det, så har ikke tenkt noe mer på det. Er på høy tid å bytte reim også da 😂
  25. Tusen takk tipset! Har alltid blitt fortalt at bilen har kjede. Er nok på høy tid å bytte registerreimen også da 😄
×
×
  • Opprett ny...