Gå til innhold

32bit og 64bit på samme maskin?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hallois!

 

Jeg har en arbeidsstasjon med Windows XP x64 installert. Det hender titt og ofte at jeg trenger plug-ins eller programmer som kun fungerer på et 32bits operativssytem, derfor lurer jeg på om det går an å installere både et 32bit og et 64bit på samme maskin? På 2 forskjellig HDD e.l

 

 

Tusen takk!

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Bruker du flere hardisker kan du ha hva du vil på alle. Da kan du bare ved å endre bootrekkefølgen kjøre Vista/XP/Linux ( både 32 og 64 bits )

Endret av Digitalis
Skrevet

har selv prøvd det som sies her, dog med vista32 og vista64, og får feilmelding hvis jeg prøver å installere begge på ulike partisjoner på samme harddisk.

Skrevet

To forskjellige harddisker bør nok gå, ja.

 

Men bare så du vet, 64-bit kan kjøre alle 32-bit program, men ikke omvendt.

 

Drivere er det derimot dårligere med på 64-bit.

Skrevet

drivere til 64 bit er ikke noe problem,var det tidligere men ikke nå,ikke hatt problemer med noen progr på vista 64 etter sp1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...