escoN Skrevet 4. juni 2008 Skrevet 4. juni 2008 (endret) Tenkte dette var det rette stedet å spørre om dette Jeg lurte bare på hva man kalte et kamera som "fremkaller" bildet med en gang man tar det. Tror bildene kommer ut i et ganske lite format med en hvit ramme. Har også sett på filmer at man må vifte med bildet for at det skal tørke. Hvis noen klarer å forstå hva jeg mener, hadde det var hyggelig om dere kunne vist meg noen eksempler og hva prisene ligger på. Mvh. Øyvind Endret 4. juni 2008 av escoN
ChristR Skrevet 4. juni 2008 Skrevet 4. juni 2008 (endret) Polaroidkamera er ordet du leter etter. Endret 4. juni 2008 av Rs125
escoN Skrevet 4. juni 2008 Forfatter Skrevet 4. juni 2008 Polaroidkamera er ordet du leter etter. Takk! Du vet vel ikke tilfeldigvis hva et slikt kamera koster?
alkymist Skrevet 4. juni 2008 Skrevet 4. juni 2008 (endret) Innlegg fjernet etter info fra schnoodleboy. er ignorant nok til å tro at kun polaroid som lager instant film... Endret 4. juni 2008 av alkymist
silverhalide Skrevet 4. juni 2008 Skrevet 4. juni 2008 ehem.. Det riktigste er å kalle det "instant-film", "Polaroid" er en merkevare laget av produsenten med samme navn, Det finnes flere produsenter selv om Polaroid bestemmer seg for å fase det ut. FujiFilm har lenge levert instant film av høy kvalitet. I mine øyne er det et glimrende tidspunkt for å kjøpe alt fra NPC filmbacks for vanlige SLR, mellomformat o.l. til gi-bortpriser.
Schnellshooter Skrevet 22. juli 2008 Skrevet 22. juli 2008 (endret) I mine øyne er det et glimrende tidspunkt for å kjøpe alt fra NPC filmbacks for vanlige SLR, mellomformat o.l. til gi-bortpriser. Filmbacks for SLR, betyr det at man kan få ut et bilde på stedet ved bruk av SLR? Tydeligvis, men hvor får man kjøpt det i disse dager til Canon SLR's? Endret 22. juli 2008 av Schnellshooter
Kjetil-H Skrevet 22. juli 2008 Skrevet 22. juli 2008 Tydeligvis, men hvor får man kjøpt det i disse dager til Canon SLR's? http://cgi.ebay.com/NEW-POLAROID-BACK-FOR-...Q2em118Q2el1247 Google er din venn Forøvrig stiller vel det der ganske bra i den evige "worst product shot ever"-konkurransen..
PMnormal Skrevet 22. juli 2008 Skrevet 22. juli 2008 Dyr moro vil jeg si, men det er kanskje verdt det. God optikk og Instant Film er ikke noen dum ide, men bildene blir jo bittesmå. Men det som er mye mer interessant er bakstykke til Holga. Jepp, jeg skrev Holga. Det finnes nemlig å få tak i nå. Det er jo den absolutt perfekte partner til Instant film. Jeg ønsker meg en Holga Polaroid. Jeg har faktisk ikke vært så fascinert av et toy-cam som etter at jeg leste om det for et par dager siden på en amerikansk side.
Schnellshooter Skrevet 22. juli 2008 Skrevet 22. juli 2008 Kul greie det der, men er det samme greia som lager imprints med info om lukkertid og blender på filmen?
PMnormal Skrevet 23. juli 2008 Skrevet 23. juli 2008 Det kan jeg ikke huske å ha sett. Hvorfor vil du ha det?
C₈H₁₀N₄O₂ Skrevet 23. juli 2008 Skrevet 23. juli 2008 Analog EXIF Sikkert greit å vite sånt i en læringsprosess eller noe, men på den annen side så har men jo notatblokker og analoge penner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå