jhmos Skrevet 8. mars 2003 Skrevet 8. mars 2003 Skulle forandre boot rekkefølgen på en av maskinene mine, men av en eller annen idiotisk grunn la jeg inn passord på bios for lenge siden og nå husker jeg det ikke. Hva kan jeg gjøre her? (Trakk forøvrig spørs om aktivering) :wink:
sedsberg Skrevet 8. mars 2003 Skrevet 8. mars 2003 Finn fram til "Reset BIOS" jumperen på hovedkortet. Pleier å ligge i nærheten av BIOS-batteriet. Men ikke reset BIOS'en mens maskina er på! Hvis du ikke finner jumperen så kan du ta ut batteriet og kortslutte + og - i batteri-sokkelen i et par sekunder.
jhmos Skrevet 8. mars 2003 Forfatter Skrevet 8. mars 2003 Finn fram til "Reset BIOS" jumperen på hovedkortet. Pleier å ligge i nærheten av BIOS-batteriet. Men ikke reset BIOS'en mens maskina er på! Hvis du ikke finner jumperen så kan du ta ut batteriet og kortslutte + og - i batteri-sokkelen i et par sekunder. Takk for tipset!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå