-Teddy- Skrevet 1. mai 2008 Skrevet 1. mai 2008 Tja, har noen ørsmå områder med rust jeg kunne tenke meg å tette igjen. Fikk tips om epoxy rustfjerner, men alt jeg følte den gjorde var å lage en liten limende hinne over, uten å gjøre noe med selve rustflekken. Hva er framgangsmåten på slike småflekker? Har også et noe større problem rundt antennefestet, er rust både på utsiden og innsiden her. Har prøvd å pusse og smøre på epoxy "rustfjerner+grunning" etter anbefalning, men føler det bare ble en hinne her og, uten å gjøre noe med selve rusten. Er det greit å lakke pent over dette, eller bør det gjøres noe mer med det? Om jeg virkelig går inn for det tror jeg at jeg kan trykke fingeren gjennom karosseriet rett ved antenna.
citronen Skrevet 1. mai 2008 Skrevet 1. mai 2008 Kjøp rusteter, klin på og la det tørke. Grunn, sparkle, og lakk - så skal det være der. Rusteter fra biltema: http://www.biltema.no/products/product.asp...p;iItemId=83116
-Teddy- Skrevet 3. mai 2008 Forfatter Skrevet 3. mai 2008 Okay, regner med at det der i alle fall fungerer fett på antenna. Må forøvrig få tak i ny gummisak som skal tette rundt antenna, regner med at jeg ødelegger den morkne saken som er der når jeg skal ta den av for å fikse rusten. Får vel stikke innom Mekonomen. Får prøve meg rusteteren på småflekkene og da, kan jeg bruke bittelitt epoxy som grunning over denne? Sparkling trengs nok ikke på småflekkene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå