Gå til innhold

Bk: Hvorfor fly når du kan klatre?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Var i Puerto rico og tokk noen bilder. Fikk ikke så veldig mange bare bilder som ikke bærer snapshot preg. Men jeg likte det her, og ønsker konstruktiv kritikk på det!

 

Thank you

 

Iso 100

70 mm

F/4.5

1/1250 sec

post-139142-1205792685_thumb.jpg

Endret av Eirikant
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Mulig å få bildet i høyere oppløsning? Vil gjerne ha det som skrivebordsbakgrunn skjønner du.

 

Edit, tanker om bildet:

Synes komposisjonen funker ganske fint. Fuglen er vendt mot høyre, derfor passer det godt med litt rom på den siden, for å gi inntrykk av at den fortsatt klatrer. Samtidig har den litt rom under seg, som på en måte illustrerer at den allerede har klatret et lite stykke. Bakgrunnen var akkurat passe ufokusert.

Endret av Alex ws
Skrevet

Kan se om jeg får fikset en høyere oppløsning når jeg har tid;)

 

Er rimelig fornøyd med bilde selv, kanskje det mangler litt kontraster.. er litt usikker.

 

Noen andre som har noen synspunkter? :)

Skrevet

Både ja og nei...

 

Hva skal man si egentlig ?

Komposisjon ser bra ut, er litt usikker på om jeg ville ha hatt med så mye av fjellet/steinen under fuglen. Det tekniske er på plass.

 

Men det er 'bare' et teknisk bra bilde av en due.

Det er ikke noe spesiellt over bildet, duen gjør ikke noe utover det vanlige, man ser disse fuglene hver dag i byene osv.

 

For de som bedriver med fuglefoto blir dette for 'lett' på en måte. Der er det jakten og hvor sky fuglene er i lag med den da større prestasjonen av å få tatt bilde av de som er antagelig like drivende som selve bildet. Altså bildet får en ekstra 'verdi' grunnet vanskelighetsgraden av omstendighetene.

 

Her blir det rett og slett ikke ansett å være noen vanskelighetsgrad, dermed hører man vel heller lite fra den kanten.

 

For å runde av:

Komposisjon er bra, tekniske er bra, innhold heller labert og dermed er egentlig gjennomføringen laber for du klarer ikke å gjøre bildet interessant.

 

Mvh,

Beej80

Skrevet

Skarpt og med god kontrast. Syns bakgrunnen ble for monotont, ville ha croppet bort deler av den slik at fuglen kom mer i sentrum. Men det er kanskje noe du vil vise ved å ha fuglen helt mot venstre billeddkant?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...