petterpann Skrevet 15. februar 2008 Skrevet 15. februar 2008 Jeg sliter med et oppdrag i Fighters Guild. Oppdraget går ut på å skaffe jobb til 3 idioter i en bar, og hun som er interessert i å gi de jobb trenger 5 stk av en spesiel ingrediens. Husker ikke helt hva det het. Hvor finner jeg denne ingrediensen hun trenger??
MiSP Skrevet 15. februar 2008 Skrevet 15. februar 2008 Jeg sliter med et oppdrag i Fighters Guild. Oppdraget går ut på å skaffe jobb til 3 idioter i en bar, og hun som er interessert i å gi de jobb trenger 5 stk av en spesiel ingrediens. Husker ikke helt hva det het. Hvor finner jeg denne ingrediensen hun trenger?? Dette får du da vitterlig svar på hos UESP, gjør du ikke? Les stickyen, den henviser deg dertil.
Xander^ Skrevet 16. februar 2008 Skrevet 16. februar 2008 Jeg sliter med et oppdrag i Fighters Guild. Oppdraget går ut på å skaffe jobb til 3 idioter i en bar, og hun som er interessert i å gi de jobb trenger 5 stk av en spesiel ingrediens. Husker ikke helt hva det het. Hvor finner jeg denne ingrediensen hun trenger?? Dette får du da vitterlig svar på hos UESP, gjør du ikke? Les stickyen, den henviser deg dertil. Hvorfor ikke bare redirecte hele Elder Scrolls-forumet til UESP? Ser ut som uansett problemstilling så blir forumsmedlemmer henvist til UESP når de møter på et problem i Elder Scrolls-spillene.
DanielvanSand Skrevet 17. februar 2008 Skrevet 17. februar 2008 Du trenger 5 ectoplasm samples. Du finner det på Ghost's og Wraith's, som du finner i utvalgte huler og Chapel Undercrofts.
MiSP Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 (endret) Hvorfor ikke bare redirecte hele Elder Scrolls-forumet til UESP? Ser ut som uansett problemstilling så blir forumsmedlemmer henvist til UESP når de møter på et problem i Elder Scrolls-spillene. Det handler om å gjøre et lite stykke forarbeid. Jeg prøver på ingen måte å stenge ned forumet (det ligger for mange gode ressurser her til det!), jeg prøver bare å begrense mengden spørsmål om helt konkrete ting man lett finner svar på andre steder (for eksempel på UESP). Forumet er en fortreffelig plass for diskusjoner, meningsytringer og spørsmål eller problemer man ikke lett finner svar på andre steder. Men helt konkrete ting, som "hva skal jeg gjøre for å komme videre i dette oppdraget" eller "hvordan blir jeg kvitt vampyrisme" (den er en stor gjenganger) finner man svar på hos for eksempel UESP, bare et bittelite søk unna. Som et banalt eksempel, ta regnestykket 522 / 978. Det er ikke lett å ta i hodet, og det er ikke alle som husker hvordan man deler på papiret, men ville du gått rett til Skole og leksehjelp-delen av forumet og spurt der av den grunn? Til og med Google kan gi svar på regnestykket. Til sist vil jeg be deg lese raskt gjennom dette rykende ferske innlegget mitt, hvor jeg forklarer litt mer hvorfor jeg gjør dette. Lykke til videre i spillet! Endret 20. februar 2008 av MiSP
Xander^ Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Er delvis enig med deg men hvis alle kunne bruke google og andre søkemotorer hadde forumet kun bestått av diverse diskusjons/samletråder og ingen tråder der folk faktisk lurer på noe som kanskje kan hjelpe de til å fullføre en quest. (puh det ble en lang setning) Men selvfølgelig.. Det går an å prøve før man spør om hjelp.
MiSP Skrevet 20. februar 2008 Skrevet 20. februar 2008 Er delvis enig med deg men hvis alle kunne bruke google og andre søkemotorer hadde forumet kun bestått av diverse diskusjons/samletråder og ingen tråder der folk faktisk lurer på noe som kanskje kan hjelpe de til å fullføre en quest. (puh det ble en lang setning) Men selvfølgelig.. Det går an å prøve før man spør om hjelp. Mitt poeng er nettopp det at man ikke trenger slike tråder.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå