MagicCheeseball Skrevet 13. februar 2008 Skrevet 13. februar 2008 (endret) Jeg vurderer sterkt og kjøpe meg en seagate 500gb desktop ekstern harddisk skal brukes med min bærbare maskin. jeg lurer på om dette er ett godt kjøp om det fins bedre som ikke går over prisen 1300kr, og siden det står desktop på den eksterne hardisken betyr det at den ikke fungerer på bærbar eller? Endret 14. februar 2008 av MagicCheeseball
-Shark- Skrevet 13. februar 2008 Skrevet 13. februar 2008 Seagate leverer veldig gode disker, så det er ikke noe å lure på. WD sine nye Ibook er også veldig god.
MagicCheeseball Skrevet 13. februar 2008 Forfatter Skrevet 13. februar 2008 Seagate leverer veldig gode disker, så det er ikke noe å lure på. WD sine nye Ibook er også veldig god. Vet du om desktop ekstern harddisk fungerer på bærbare datamaskiner. Siden noen av dem heter desktop som betyr stasjonær datamaskin. Jeg vet utrolig lite om eksterne harddisker så sorry hvis jeg spør som en idiot.
-Shark- Skrevet 13. februar 2008 Skrevet 13. februar 2008 Seagate leverer veldig gode disker, så det er ikke noe å lure på. WD sine nye Ibook er også veldig god. Vet du om desktop ekstern harddisk fungerer på bærbare datamaskiner. Siden noen av dem heter desktop som betyr stasjonær datamaskin. Jeg vet utrolig lite om eksterne harddisker så sorry hvis jeg spør som en idiot. Ja, klart de fungerer på begge, så sant den har riktig grensesnitt- det vil da si enten USB tilkobling, firewire eller den nye Esata. Finnes flere også- men disse er de vanligste. Gå for en Seagate harddisk med USB tilkobling du. Eneste du trenger da er å koble den til dataen og til strømnettet( Slipper dette om du kjøper en liten handy disk du kan ha i lomma- men koster mye mer og får mindre plass(GB))
MagicCheeseball Skrevet 14. februar 2008 Forfatter Skrevet 14. februar 2008 Seagate leverer veldig gode disker, så det er ikke noe å lure på. WD sine nye Ibook er også veldig god. Vet du om desktop ekstern harddisk fungerer på bærbare datamaskiner. Siden noen av dem heter desktop som betyr stasjonær datamaskin. Jeg vet utrolig lite om eksterne harddisker så sorry hvis jeg spør som en idiot. Ja, klart de fungerer på begge, så sant den har riktig grensesnitt- det vil da si enten USB tilkobling, firewire eller den nye Esata. Finnes flere også- men disse er de vanligste. Gå for en Seagate harddisk med USB tilkobling du. Eneste du trenger da er å koble den til dataen og til strømnettet( Slipper dette om du kjøper en liten handy disk du kan ha i lomma- men koster mye mer og får mindre plass(GB)) Da var freegate pro 500gb bestillt så problemet er løst, takk for informasjonen
-Shark- Skrevet 14. februar 2008 Skrevet 14. februar 2008 Du blir nok fornøyd med valget ditt. Seagate har forøvrig 5 år garanti på diskene! Det er jo et stort pluss!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå