S_J Skrevet 5. februar 2008 Skrevet 5. februar 2008 Noen som har et enkelt skript der man kan laste opp filer til en mappe på serveren min? Det bør helst være krav om passord. Har Vista Home Premium, så FTP-server er ikke inkludert håper at dette kan være en fin erstatning.
Manfred Skrevet 5. februar 2008 Skrevet 5. februar 2008 FTP server trenger da ikke være inkludert. Denne funker strålende: http://filezilla-project.org/download.php?type=server
j000rn Skrevet 5. februar 2008 Skrevet 5. februar 2008 Og så er vi såååå glad i dobbelpost i forumet.... https://www.diskusjon.no/index.php?showtopic=906785
S_J Skrevet 5. februar 2008 Forfatter Skrevet 5. februar 2008 Det er jo to forskjellige programmeringsspråk. PS: Så klart jeg vet jeg kan finne et FTP-serverprogram, men det vil jeg ikke. Installerer helst ikke så mange programmer, hadde det vært inkludert så hadde det vært greit.
S_J Skrevet 7. mars 2008 Forfatter Skrevet 7. mars 2008 Har nå funnet noe som virker, http://www.freeaspupload.net/freeaspupload/download.asp. Jeg har passord på mappen, men det hadde kanskje vært lurt å ha ett til. Noen som her et forslag til en enkel passordfunksjon. Ikke noe kryptering eller noe. Kun noe som sjekker om rett passord.
brgr Skrevet 25. mai 2008 Skrevet 25. mai 2008 Det du gjør er å slå av anonym tilgang til mappen hvor opplastingen skal foregå til.... Da vil du bli spurt etter brukernavn og passord til en bruker som er på server maskinen. Har nå funnet noe som virker, http://www.freeaspupload.net/freeaspupload/download.asp. Jeg har passord på mappen, men det hadde kanskje vært lurt å ha ett til. Noen som her et forslag til en enkel passordfunksjon. Ikke noe kryptering eller noe. Kun noe som sjekker om rett passord.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå