Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

maskin stopper når den begynner å arbeide


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

kjøpte ny cpu , minne og hovedkort, nå "henger" maskinen seg når jeg feks skal gå innpå et spill eller en aplicasjon som krever litt cpu bruk.

 

hadde en amd 4000+ dual core og 2 gb ddr-dimm og et msi hovedkort og x1950xtx skjermkort på en hiper 530w. no har jeg quad core q6600 2.4ghz og 3gb ddr2-dimm pc 6200 på et asus P5K-E hovedkort med samma skjermkort .

 

Tror dere at det kan vere strømforsyningen(hiper 520W) som er forliten ?

Endret av axis
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har hatt liknende problem, og da sporte jeg årsaken tilbake til at det var for dårlig kontakt mellom cpu og kjøleribbe. Har du dobbeltsjekket at du har ok med kjølepasta og at cpu ikke sitter bittelitt skjevt? Verd å sjekke!

Skrevet (endret)

no har jeg klart å kjøre ett spill.... world of warcraft, det spillet kjørte i window mode, skifta te fullscreen og då "fryste" maskinen. har lastet dei nyeste ati driverne ned..

 

no er jeg confused.... noen ideer ?

Endret av axis

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...