Gå til innhold

Bios-instillinger


SverreD

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg lurer på hvordan jeg skal stille Ram instillingene i bios

har 2 x twinmos pc 3200 cl2.5

asus a7n8x-deluxe

f.eks. hva er ras to cas delay osv

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan eksperimentere deg fram til den beste instillingen. Lavere tallverdi gir høyere minnehastighet (selv om forskjellen er liten). Jeg vil tro at dine Twinmos brikker ikke har noe problem med den laveste tallverdien, altså den mest agressive instillingen, men om dette ikke skulle være riktig, så blir maskinen muligens ustabil, det er skjeldent at den ikke vil poste. Men skulle det skje så reset biosen og øk verdien.

Skrevet

This field lets you insert a timing delay between the cas and ras strobe signals, used when DRAM is written to, read from, or refreshed. Fast gives faster performance; and slow gives more stable performance. This feild applies only when synchronous DRAM is installed in the system.

 

Hos meg er det 2 eller 3, eg har satt den på 3 for å få mest mulig stabilt system. Merket ingen forskjell mellom 2 og 3 i ras-to-cas delay.

Men du finner og den infoen i din bruker manual?

Skrevet
takk for den raske hjelpen

skal starte på nytt og prøve nå

 

Hva er din 3dmark score(3dmarkse2001)?

Han har en del mere på grunn av han har et raskere og nyere skjemkort, kan tenke meg en 12k-15k poeng i 3D mark 2001se

Skrevet

Vell jeg kjører 2-1-1-2.0 <-- Det er gode timings. Og ikke kom og si at de ikke teller mye.. Prøv og sett dem til 7-3-3-3 du. Da kan du se forskjellen.

Skrevet

Hmm.. Lurer litt på dette jeg også.

Jeg har A7V8X med TwinMOS 2100 256 mb..

 

Jeg kan maks sette den til 6-2-2-2.5 ?

 

Hvorfor for jeg den ikke ned i 2 som dere gjør? pga at det er 2100 ram?

 

Og kan dette forårsake varige skader på ramen?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...