Gå til innhold

BK: Goksjø ettermiddagstemning


jvc1986

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tok dette bildet i forrige uke(tror jeg det var:) og likte det personlig så godt at det nå henger på veggen i glass og ramme.

Man ser seg jo gjerne litt blind på egne bilder, så litt utenforståendes kritikk og kommentarer er ønsket.

Basic EXIF:

D300 @ iso 200 - jpg format (glemt å sette tilbake til raw i et svakt øyeblikk)

In-camera justering: Standard, med et par hakk opp på skarphet som eneste endring.

Tokina 12-24 @ 12mm f6.3

1/200 sek

post-85374-1198023205_thumb.jpg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Enig, bildet er flott! Som konstruktiv kritikk: Horisonten skulle gjerne vært litt lavere slik at vi fikk sett mer skyer, evt. høyere slik at vi fikk sett mer vann. Nå har du lagt horisonten omtrent midt på bildet, og det er ikke helt etter boken sånn komposisjonsmessig (jmf. rule of thirds).

Skrevet

Takk for tilbakemeldingene, tenkte i hovedsak på å få båten innenfor rule of thirds, men skal være enig i at littegrann (ikke mye) mer himmel hadde gjort seg (fått med hele skyen som det nevnes).

Skrevet

Pent motiv, likte gjenspeilet av skyene på vannet. Bildet har stor dynamisk bredde....forgrunnen er for mørk, men gjør du den lysere, blir kanskje himmelen for lys. Et dilemma om hva en bør vektlegge, men jeg tror jeg ville ha forsøkt å lage forgrunnen mer lys.

Skrevet

Jeg syntes det var pent. Man kan si sitt om valg av vekt mellom forgrunn og bakgrunn, evt at horisonten og ikke båten bør være i henhold til tredjedelsregelen, men uansett så er resultatet pent.

Skrevet

Veldig godt bilde, du har klart å få med et stort dynamisk område i forhold til hva de fleste klarer med digitalt kamera. Jeg er enig med de andre at du burde gjøre bildet lavere. Ikke klipp ut noe fra skyene, fordi det gir dybde som er viktig i naturbilder. Dropp så langt som mulig opp til båten. Da vil du få et mer "widescreen" bilde, som gir en veldig fisheye følelse.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...