kilosharr Skrevet 10. desember 2007 Skrevet 10. desember 2007 (endret) Kritikk på dette er ønskelig, og om det det i heletatt er verdt å sende ut som julekort. Endret 10. desember 2007 av kilosharr
tendilenz Skrevet 10. desember 2007 Skrevet 10. desember 2007 Ehh...har du tenkt å sende julekortet slik du har vedlagt bildet her? Altså som et bilde av bildet, med ramme og blitz-refleksjon og gode greier? I så fall: det syns jeg ikke du skal.
Simon Aldra Skrevet 10. desember 2007 Skrevet 10. desember 2007 Jeg ville forsøkt et nytt bilde i samme stil, men kanskje jobbe litt med selve fotograferingen. Blits er no-no, det dreper all naturlig stemning i bildet, noe som kan være greit på en pressekonferranse, ikke på et julekort! Skru opp ISO litt, på et lite julekort er det ikke veldig merkbart uansett, ta bildet i RAW, så kan du jobbe med å få hvitbalansen helt rett. Ellers liker jeg egentlig komposisjonen, prøv kanskje å bruke litt mer av bildet over luen? Noen vil sikkert kritisere at du kutter for mye på høyre side slik at armen på ungen forsvinner litt, jeg syns det fungerer. Men som sagt, stikkordene er å skru opp ISO litt og drite i blits, få hvitbalansen helt rett og du har et vinnerbilde.
kilosharr Skrevet 10. desember 2007 Forfatter Skrevet 10. desember 2007 Ehh...har du tenkt å sende julekortet slik du har vedlagt bildet her? Altså som et bilde av bildet, med ramme og blitz-refleksjon og gode greier? I så fall: det syns jeg ikke du skal. [/quot Nei, ramma, fra Elements 6, satte jeg inn her nå for å få en avsluttning på bildet til forumet.
Simon Aldra Skrevet 10. desember 2007 Skrevet 10. desember 2007 Ofte lurt å unngå veldig prangende rammer, av en eller annen grunn begynner folk ofte å diskutere rammene da. Ellers er komposisjonen din som sagt ikke ille, men jeg ville jobbet mer med lyssettingen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå