Gå til innhold

Gainward Geforce 4 Ti 4200.... Låser seg.


Håvard_J

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har kjøpt et Gainward Geforce 4 ti 4200, Problemet er at maskin låser seg når jeg spiller f.eks Unreal Tournament 2003.. :evil: Skjermbilde låser seg og lyden hakker... klarer ikke å komme i windows heller. Må restarte pcen. Har win Xp og Nvidia 41.09 driver installert.

Idag fikk jeg et nytt skjermkort fra MSI ikke Gainward.

Men ellers var det samme type som det jeg har.

Satte det i, spilte litt UT 2003 og Worms world party. Akkurat det samme skjedde igjen. Pc en låste seg og lyden hakket.

Har skiftet hardisk og prøvd å ta ut Nettverkskort og ISDN kort. DEN LÅSER SEG IGJEN ETTER EI LTA STUND...... :evil:

Tempraturen på Cp uen ligger omtrent på 40 til 50 grader. System tempraturen ligger også mellom 40 til 50 grader. Kan dette være årsaken?

Tar jeg av sideplata låser den seg ikke så fort.

Andre som har samme problem?

 

 

Amd XP 2200

512 mb pc 3200 ram.

60 Gb harddisk

Msi KT4 Ultra hovedkort

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei

 

Jeg har sett MANGE tråder angående akkurat disse kortene, virker som om det er endel problemer med dem. Har du prøvd å søke på forumet ?

Skrevet

JA! Har akkurat samme problem med akkurat samme kort. Det er en produksjonsfeil på alle ti4200 korta til gainward. Står noe om det i en tråd her på forumet. Søk. :)

Skrevet

Dette gjelder bare 64mb korta så vidt jeg vet.. Har selv gw ti4200 128mb gs, og har ikke hørt om problemer på disse kortene

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...