StafFralLah Skrevet 24. oktober 2007 Skrevet 24. oktober 2007 Jeg lastet ned et program som er kalt motherboard monitor, det skal måle tempraturen i kabinettet og CPU. Men etter at jeg hadde lastet det ned og restarta PC-en en gang, så målte den at CPU tempraturen lå på 137 grader celsius og i kabinettet lå tempraturen på 35 grader celsius. Er ikke CPU tempraturen litt for høy? Burde ikke prossesoren min være ødelagt for lenge siden? Men jeg begynner å lure på om det er noe feil med programmet jeg bruker, eller om CPU tempratur virkelig er så varm, og at jeg burde løpe og kjøpe en ny CPU vifte før prossesoren smelter helt? Og en siste ting, er det noen som vet om et program som måler tempraturen i kabinettet, skjermkortet og prossesoren som de anbefaler (helst gratis ) (Min første post her, btw)
eirik845 Skrevet 24. oktober 2007 Skrevet 24. oktober 2007 det er alt for mye jeg tror at det må være feil ellers hadde ikke cpu din funka..
lfnsr Skrevet 24. oktober 2007 Skrevet 24. oktober 2007 Jeg lastet ned et program som er kalt motherboard monitor, det skal måle tempraturen i kabinettet og CPU. Men etter at jeg hadde lastet det ned og restarta PC-en en gang, så målte den at CPU tempraturen lå på 137 grader celsius og i kabinettet lå tempraturen på 35 grader celsius. Er ikke CPU tempraturen litt for høy? Burde ikke prossesoren min være ødelagt for lenge siden? Men jeg begynner å lure på om det er noe feil med programmet jeg bruker, eller om CPU tempratur virkelig er så varm, og at jeg burde løpe og kjøpe en ny CPU vifte før prossesoren smelter helt? Og en siste ting, er det noen som vet om et program som måler tempraturen i kabinettet, skjermkortet og prossesoren som de anbefaler (helst gratis ) (Min første post her, btw) Ja, den er sånn ca 100 grader for varm. Hvilken CPU har du ? Vifte? Last ned http://pc-wizard-2008.en.softonic.com/, sjekk temperaturen der.
Demantios Skrevet 24. oktober 2007 Skrevet 24. oktober 2007 Kanskje den målte fahrenheit? Prøv å mål med Everest
StafFralLah Skrevet 24. oktober 2007 Forfatter Skrevet 24. oktober 2007 Jeg er ikke sikker på åssen vifte jeg har, men prossessor er AMD athlon 64 +3500 tror jeg men jeg tror det en feil med prgrammet. og jeg kan ikke bruke everest, da må jeg betale og jeg stilte programmet på at den skulle måle celsius. jeg kan prøve et nytt program, takk for hjelpen
P-in-P Skrevet 24. oktober 2007 Skrevet 24. oktober 2007 Mener at 137 er den verdien du får når det er feil med "et eller annet", har selv sett den tempraturen i bl.a speedfan på flere oppsett på forskjellige sensorer.
crazyfrog Skrevet 24. oktober 2007 Skrevet 24. oktober 2007 Motherboard monitor må du stille at den skal sjekke i celsius på alle "kanaler". Den har en for HK og en for CPU og en for GPU osv. Den må settes manuelt på alle. Herlig dårlig program egentlig. Prøv og finn ett annet. Everest er vel det beste valget
StafFralLah Skrevet 24. oktober 2007 Forfatter Skrevet 24. oktober 2007 Nå har jeg lasta ned PC-Wizard og da fikk jeg CPU tempratur på 33 grader celsius, som er mer sansynelig enn 137
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå