Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

derbi r x-treme


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei

 

 

strever litt med min derbi r x-treme, og håper virkelig at noen har peil her..

 

dysa på mopeden er en dellorto PHVA 14 #110 , å føler at eg ikke får nok effekt av min høgt trimmede moped. Det sitter i en 28mm dellorto forgasser

 

fordrevet mitt er 12t og bakdrev 52t (428).

 

 

uansett, må gire så alt for mye, å plutselig er jeg oppe i 6 gir, å mopeden vil bare høgere og høgere i både turtall og fart, virker som om den vil opp et gir til, men har bare 6 selfølgelig. Av dette blir sykkelen varm, og temperatur-logoen bare blinker å blinker.

 

Er litt lei av at det ikke fungerer slik som det skal, og håper noen kan komme også med et perfekt drev-tips for derbi

 

Håper noen kan hjelpe en som ikke har peil her

Endret av Derbixtreme
Videoannonse
Annonse
Skrevet
blir det drag eller toppfart?

Sett på14 eller 15 tenners drev foran, og 48 bak. Da drar den dårligere, men toppfarten blir høyere og turtallet på motoren går mye ned.

 

Sikker på at du har nok kjølevæske, og at det fungerer som det skal?

Skrevet
Sett på14 eller 15 tenners drev foran, og 48 bak. Da drar den dårligere, men toppfarten blir høyere og turtallet på motoren går mye ned.

 

Sikker på at du har nok kjølevæske, og at det fungerer som det skal?

 

 

jepp, kjølevæske har jeg nok av :)

Skrevet

Emnetittelen i denne tråden er lite beskrivende for trådens innhold og det er derfor ingen god emnetittel. Jo bedre og mer beskrivende emnetittelen er, jo lettere er det for andre å skjønne trådens innhold og det vil være lettere å treffe den riktige forumbrukeren med det rette svaret. Ber deg derfor om å endre emnetittel slik at du unngår at en moderator stenger tråden. Vennligst forsøk å tenk på dette neste gang du starter en tråd, og orienter deg om hva vår nettikette sier om dårlig bruk av emnetitler.

Bruk p_edit.gif-knappen i første post for å endre emnetittelen.

 

Tråden bryter også med tre-ords-regelen.

 

(Dette innlegget vil bli fjernet ved endring av emnetittel. Ikke kommenter dette innlegget, men ta gjerne og p_report.gif dette innlegget når tittelen er endret, så vil det bli fjernet.)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...