Gå til innhold

Grafikk og oppløsnings mod eller fix til BG1?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har hørt at det finnes en mod eller fix som gjør grafikken i Baldurs Gate like bra som i Baldurs Gate 2: Shadows of Amn men jeg har ikke funnet noe særlig i google. Kan noen si meg hvor jeg kan finne noe sånt?

 

Jeg skulle gjærne hatt litt høyere oppløsning. Kjøpte nylig en samlepakke med begge spillene + tilleggspakkene i dvd versjoner.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har gjort som installasjoninstruksene sier men det er en ting jeg ikke har forstått. Skal jeg starte spillet fra dens vanlige posisjon eller fra et annet sted? Jeg startet fra den vanlige Baldurs Gate filen men da så jeg ingen forskjell fra tidligere..

Skrevet

Ja hos meg var det annerledes. Jeg starter BG2 også velger jeg mellom enten BG1 i BG2 stil eller Throne of Bhaal. Det dumme med det er vel at jeg må fjerne BGtutu før jeg kan spille videre på BG2..

 

Men det er deilig og kunne spille BG1 med bedre oppløsning og design.

Skrevet (endret)
Er det stabilt hos deg? Har problemer med at det kræsjer endel hos meg.

9597587[/snapback]

 

Det er stabilt her og har ikke kræsjet en eneste gang. Jeg installerte siste patch til spillene og tilleggspakkene og bruker BGTuTu v. 4

 

Du finner de siste patchene som ble laget på www.bioware.com

Endret av RougeAlien

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...