Gå til innhold

Ønsker synspunkter


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som har mening om hva slags minnebrikke man bør ha når man skal velge kamera. xD, Compact flash etc.

 

Mitt behov er ikke annet enn at jeg skal ha kamera lett tilgjengelig og ofte med meg, kunne ta macro bilder, kunne forstørre. Viktig med god baterikapasitet og hurtig lading og nedlasting til PC. Skarpe bilder. Greit brukergrensesnitt med mulighet for manuel innstilling

 

Kamera skal kunne passe i lomma.

 

Har noen mening om Olympus C-50 zoom, kontra Canon V3 og S45. Det jeg har forstått ut fra de tester jeg har lest er at S45 har dårlig baterikapasitet og gjennomsnittlig skarphet

 

Olympus C-50 har jeg ikke funnet så mye om annet enn her og en test i Lyd og Bilde

 

Andre kamerar jeg bør se på som passer i lomma?

 

Valgets kval. :shrug:

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Er det noen som har mening om hva slags minnebrikke man bør ha når man skal velge kamera. xD, Compact flash etc.

 

CompactFlash er per i dag det beste formatet. Det har høy ytelse, er relativt rimelig og finnes i store størrelser.

 

MLW

Gjest Slettet-fsaSP0zV
Skrevet

CF er stort, og trekker mye strøm. MemoryStick er litt mindre, og kommer også i store størrelser. MMC/SC er små, og xD er minst. SmartMedia er tynne og trekker lite strøm (som xD), men er på vei ut.

Skrevet

Det viktigste er vel uansett å kjøpe et minnekort som passer i kameraet ditt! :) Jeg tror ikke det er noe vits i å bestemme seg for minnekort før du velger kamera.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...