Gå til innhold
Trenger du hjelp med PCen? Still spørsmål her! ×

Er SPTD.SYS et mulig virus/problem?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei alle sammen!

Jeg har nå i en lengre periode hatt problemer med datamaskinen min. Problemene består av at windows avslutter seg selv på helt tilfeldige tidspunkter og at nettleseren min (firefox) avlsutter seg når jeg er på sider som krever flash eller noen ganger java.

 

Idag installerte jeg Elite Antikeylogger som oppdaget noe som het "SPTD.SYS" som den oppfattet som spyware. Det står at SPTD.SYS er en "Module that seems to be capturing system info (Files and processes monitoring)". Jeg googlet litt og fant ut av at det er mange som har hatt problemer med SPTD.SYS. Er dette noe jeg burde slette fra systemet mitt? Kommer det til å ha noen konsekvenser for windows?

 

Takk for svar.

 

- Pcen

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når jeg sier at dataen avlsutter segselv så mener jeg at alle programmer avsluttes og jeg får opp en "blåskjerm".

 

Trenger dere mer informasjon?

Skrevet

Jeg har blokkert SPTD.SYS med Elite Antikeylogger og problemene har holdt opp såvidt jeg kan se. Tror dere at det kommer til å ha noen konsekvenser hvis jeg fjerner det totalt fra systemet?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...