Gå til innhold

Trenger stillegående ext hdd med raid 1


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hadde egentlig tenkt å bestille en WD MyBook Pro II 1TB, men jeg ser veldig mange klager over at den bråker fælt. Kan noen annbefale noen gode alternaltiver med eSata og/eller FW800?

 

Bør være relativt stille.

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Er det forresten noen som har erfaringer med Thecus N2050? En slik med feks 2stk Seagate Barracuda 7200.10 i Raid 1 skal jo på papiret bli ganske effektivt. Eller?

 

Tips til andre eksterne raid1-kabinetter tas også i mot med takk.

Endret av bosannes
Skrevet

seagate er stort sett stillegående disker, men jeg har hørt at den .10 serien skal ha noe knatrelyder. men har ingen personlig erfaring med den serien i annett enn heller støyete miljøer, så jeg tør ikke å si hvor mye de egentlig støyer.

Skrevet

Føler jeg begynner å bli gal her nå... Ser ut til at jeg blir nødt til å gå for FW-interface, men dete virker rett og slett umulig å finne en disk med gode reviews.

WD MyBook Pro II bråker vistnok mye, og Maxtor OneTouch III Turbo ser ut til å være ren katastrofe.

Har også sett på Freecom DataTank 1TB og IOmega UltraMax 1TB men her finner jeg absolutt ingen tester eller meninger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...