Gå til innhold

Sette domener til fleire maskiner via ein adresse.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Eg planlegger å sette opp 2 domener frå GoDaddy som skal peke videre til mine maskiner. Målet er å kjøre 2 nettsteder en på hver maskin.

 

Men eg har bare ein fast ip adresse ut mot internett men er dette mogleg, og hvordan? Finnes det eventuelle andre lausninger?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Akkurat det vet jeg ikke så mye om, men tror du må spesifisere port om du skal bruke noe annet enn default 80. En mulig løsning kunne vært å bruke virtualhost på den ene maskinen og så PHP til å redirecte til adressen til andre maskinen.

Skrevet

mod_proxy kan brukes, men den vill bare sende forespørselen til den andre maskinen få siden tilbake og vise den tilbake til de som skal se siden. Så kansje vill være like greit å ha alle 4 sidene på samme maskin?

Skrevet

Hvis jeg ikke husker feil fra en privat time om domener så settes default port som domene skal pekes til på navneserven.

 

Men jeg vet også at du kan sette en maskin som "hoved-server" også endre i httpd.conf file hva slags domener skal peke til hva. Har ikke prøvd dette før da. Men det skal gå på et vis.

Btw

er ikke denne tråden feilpostet

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...