Kristoffer Kvamsdal Skrevet 9. juli 2007 Skrevet 9. juli 2007 Har en Inspiron 5150. 1G ram 3 Ghz Gforce FXGo 5200 Problemet er at i alle spill som denne pc`n skal takle helt fint oppstår det periodisk haking (halvt minutt med hakking og et halvt med helt flytende) Problemet oppstår etter spillet har kjørt noen minutter (helt flytende) eller etter at pc`n har stått på en stund. Har prøvd mangen Bios versjoner, skjermkort drivere og drivere til hovedkort. Når pcn var ny funket alt normalt. Lurer på om det er ramen som takker for seg? Noen som har erfaring med et slikt problem?
Anixion Skrevet 9. juli 2007 Skrevet 9. juli 2007 Kan det være at grafikkkortet er for svakt? Etter det jeg ser så ser det ut som du har veldig svak grafikkort..
Turgon Skrevet 9. juli 2007 Skrevet 9. juli 2007 Er installasjonen av windows (som jeg regner med det er) gammel? Problemene kan komme av at maskinene er fylt opp med spyware og annet malware som spiser opp ressurser og tar opp plass i minnet slik at maksinen må swappe til harddisken (noe som er tregt), og/eller et rotete og tregt register. Den eneste måten å fikse noe slikt skikkelig på er å reinstallere windows.
Kristoffer Kvamsdal Skrevet 14. juli 2007 Forfatter Skrevet 14. juli 2007 Fant problemet. Det er prosessoren som slår seg av til halv kapasitet når den når en høy temperatur. Denne verdien går ikkje ann å endre på slik at dersom det er masse støv og dritt i kjøle systemet har du plutselig en tregere maskin. Her kommer støvsugeren inn i bilde. Det hjalp til en viss grad. Link: http://www.laptopvideo2go.com/forum/index....t=0entry32884
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå