Gå til innhold

Minne brikker til Ibm Aptiva


ooops

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Dette gjelder en gammel Ibm Aptiva e37(2153) Amd k6-2 300mhz.

Er det noen som hvet om denne tar vanlige sdram brikker?

På forhånd takk for hjelpen. :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har selv hatt 2 IBM maskiner. Eller det var vell ikke jeg som har eid dem ,men jeg har gjort service på dem og har en stående ved siden av meg nå.

 

Det er en p2 350 ,altså ikke helt lik din.

Men om din tar SDram brikker skal være enkelt og svare på.

 

Se på ram slottene. (SDramslottene er omkring 0.5CM brede og ganske lange) Har du en slik ram brikke er det SDram.

Har du noen hvite ramslotter så har du edoram.

 

Men trolig har du nok SDram siden jeg ikke har sett så mange maskiner med 300mhz og edo ram. Men du må absolutt se.

Skrevet

På www.ibm.com kan du sjekke hva slags minne maskinen bruker med modell/typenr. Du trenger ikke orginalminne, PC66SDRAM er vel ikke lett å få tak i lenger, så det er vel bare å prøve med en PC100 brikke :)

Skrevet

Har selv en IBM Aptiva pc stående. Alle IBM Aptiva pc'ene kjører SDRAM-brikker fra kingston. Hvis du kikker på hjemmesiden vil du finne ut hvordan type SDRAM maskina di bruker. Eller du kan laste ned dette programmet http://www.aida32.hu/aida32.php og finne ut hvordan type SDRAM maskina di bruker og rushe til nærmeste hardware butikk og kjøpe et vanlig SDRAM kort. :roll:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...