osse-mon waits for alice Skrevet 4. juni 2007 Skrevet 4. juni 2007 Har du nyeste BIOS-versjon på maskinen din? Har du sjekket at alle kablene sitter ordentlig i? Har du testet RAM'en din?
Gjest Slettet+142 Skrevet 4. juni 2007 Skrevet 4. juni 2007 Høyreklikk på Min Datamaskin-ikonet, og velg Behandle. - Nå vil det åpne seg et program, Datamaskinbehandling. I menyen til venstre[treebar], velger du Diskbehandling. Se om harddiskene dine dukker opp der
Nettulf Skrevet 4. juni 2007 Skrevet 4. juni 2007 Hei. Hvis dette stadig skjer med helt ren installasjon på ny harddisk, vil jeg tro det er hovedkortet ditt det er noe galt med. Evt. feil på RAM kan også føre til tap av data på disk, men siden du sier det skjer ting i BIOS er det mest sannsynlig hovedkort. Så har du mulighet til å låne et annet hovedkort for å teste, ville jeg gjort det. Evt. kjøpe et billig nytt kort. Er billigere i lengden enn å kjøpe nye disker... Diskene ville jeg ikke gitt helt opp, mulig de kan fikses på et oppegående system, og med riktig programvare. Bor du i Bergen, kan jeg evt. ta en titt på de hvis du vil. Anbefaler ihvertfall ikke å koble på flere disker på det systemet du har nå, hvis feil på hovedkortet tuller med diskene. Nettulf.
theb0rre Skrevet 4. juni 2007 Forfatter Skrevet 4. juni 2007 (endret) . Endret 15. mars 2019 av theb0rre
theb0rre Skrevet 4. juni 2007 Forfatter Skrevet 4. juni 2007 (endret) . Endret 15. mars 2019 av theb0rre
theb0rre Skrevet 4. juni 2007 Forfatter Skrevet 4. juni 2007 (endret) . Endret 15. mars 2019 av theb0rre
ek102 Skrevet 4. juni 2007 Skrevet 4. juni 2007 Hvor stor strømforsyning har du? Har hatt liknende trøbbel med en annen maskin. Alt ble bra når jeg byttet til en annen maskin og annen kontroller. Siden det var en eldre DELL maskin kunne jeg ikke uten videre bare bytte ut poweret. Hos meg regner jeg med at det var enten 1) Promise SATA kontrolleren, eller 2) strømforsyningen som var synderen.
nabbskall Skrevet 4. juni 2007 Skrevet 4. juni 2007 Hvor stor strømforsyning har du?Har hatt liknende trøbbel med en annen maskin. Alt ble bra når jeg byttet til en annen maskin og annen kontroller. Siden det var en eldre DELL maskin kunne jeg ikke uten videre bare bytte ut poweret. Hos meg regner jeg med at det var enten 1) Promise SATA kontrolleren, eller 2) strømforsyningen som var synderen. 8777637[/snapback] Skulle akkurat til å skrive det samme.. Det er vell ikke en Q-tec strømforsyning?
theb0rre Skrevet 4. juni 2007 Forfatter Skrevet 4. juni 2007 (endret) . Endret 15. mars 2019 av theb0rre
toffen89 Skrevet 4. juni 2007 Skrevet 4. juni 2007 (endret) Har selv hatt et lignende problem, men jeg vet ikke om det er likt ditt. Jeg har en Seagate barracude 200 GB som jeg har partisjonert opp i 2 deler, en 20 GB og en med resten. Jeg hadde Windows XP på begge partisjonene. En dag bestemte jeg meg for å teste Windows 2000. Jeg formaterte windows partisjonen og installerte 2000. Problemet som oppstod rett etter jeg hadde installert 2000 husker jeg ikke, men jeg husker jeg måtte formatere igjen og igjen. Til slutt fant jeg den geniale feilet med at jeg hadde 2000 på primær partisjonen og XP på sekundær partisjonen. Disse to operativsystemene klarte ikke å kommunisere med hverandre og det gjorde at systemet gikk skeis. Det jeg gjorde var å formatere BEGGE partisjonene mine med 2000, så funket alt strålende. Nå har ikke jeg helt peiling om dette er løsningen på problemet ditt, men jeg håper da det kan være til hjelp. Om det er et annet problem kan du jo bytte ut de forskjellige komponentene og feilsøke PC'en på denne måten, en metode som har virket strålende for meg. EDIT: Nå er ikke jeg 100 % sikker, men hver gang du formaterer sliter det på harddisken. Så det kan være en feil. Endret 4. juni 2007 av toffen89
L O G I M A N Skrevet 4. juni 2007 Skrevet 4. juni 2007 Støvsuging er ikke alltid heldig. Er den støvete bør den renses med trykkluft på boks. Jeg vil tippe det er noe med HK jeg også som lager problemene.
theb0rre Skrevet 4. juni 2007 Forfatter Skrevet 4. juni 2007 (endret) . Endret 15. mars 2019 av theb0rre
ek102 Skrevet 5. juni 2007 Skrevet 5. juni 2007 Før du tar diskene i bruk sørg for å sjekke SMART verdiene til diskene for unormale verdier, samt å kjøre en grundig chkdsk /F /R på diskene. Følg med på sammendraget for å se om det er detektert ødelagte sektorer eller liknende. Hvis du finner ødelagte sektorer, bruk den KUN som en trashdisk, eller som bokstøtte.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå