Marius5051 Skrevet 31. mai 2007 Skrevet 31. mai 2007 (endret) Enkelte mapper på den stasjonære PC'n får jeg ikke til å åpne gjennom nettverket på bærbaren. F.eks, jeg kan åpne mappen dokumenter, som jeg har delt, men jeg kan ikke åpne mappen Musikk. Jeg har delt partisjonen som mappen Musikk ligger på, og jeg kan åpne denne partisjonen, men jeg kan fortsatt ikke åpne mappen. Hjelp? Endret 2. juni 2007 av Marius5051
-Shark- Skrevet 31. mai 2007 Skrevet 31. mai 2007 Henger meg på denne. Har noe ala det samme problemet.
Marius5051 Skrevet 31. mai 2007 Forfatter Skrevet 31. mai 2007 Oppdatering: Jeg tror jeg vil konkludere med at den i mitt tilfelle bare har brukt litt lang tid til å komme seg ordentlig inn på nettverket. Om dette er tilfellet for -Shark- her vet jeg ikke, men skal det ta så lang tid å komme inn på nettverket? Isåfall, hvorfor tar det ikke så lang til på stasjonæren med XP?
discostu Skrevet 31. mai 2007 Skrevet 31. mai 2007 Har det samme problemet selv, hater igrunn vista pga dette. Eneste som har hjulpet meg er å koble fra og koble til, husk å sette på privat nettverk, og ikke offentlig.
Marius5051 Skrevet 1. juni 2007 Forfatter Skrevet 1. juni 2007 (endret) Oppdatering: Nå finner jeg stasjonæren med XP, det tar kun noe tid. Men når jeg skal prøve og åpne en mappe gjennom nettverket får jeg svaret "ikke tilgjengelig". Det rare er at én av de delte mappene kan jeg åpne, men ikke noen av de andre. Jeg har prøvd alt fra å dele mappene på til restart og deling av andre mapper. Er det noen som har noen erfaringer med dette? Edit: Jeg får ikke til å åpen mapper med musikk eller videofiler i ser det ut til. Men, når jeg kopierte en mappe med samme innhold som de jeg ikke får åpnet til et annet sted, var det ikke noe problem. Foreløpig konklusjon, Vista er vanskelig. Endret 1. juni 2007 av Marius5051
Kasp Skrevet 2. juni 2007 Skrevet 2. juni 2007 Bare for å være helt sikker: Har du sjekket at workgroup på alle maskinene er den samme? XP og Vista bruker nemlig forskjellige workgroups.
Marius5051 Skrevet 2. juni 2007 Forfatter Skrevet 2. juni 2007 Begge maskinene er nå i samme arbeidsgruppe, men ingen forandring på problemet!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå