Optycal Skrevet 2. mai 2007 Skrevet 2. mai 2007 Jeg har hatt mange problemer i det siste, det begynte med at jeg plutselig mistet signal på skjermen, og alt hangt seg. men jeg har på en måte fikset det problemet. Hvis du ønsker mere informasjon om PC og tidligre problemer: sjekk Tidligre post: Skjerm, dataproblem eller virus? Uansett, jeg kjøpte meg et nytt skjermkort (Asus Geforce FX 7600), og alt fungerte fint.... i 2-3dager. Nå har jeg fått problemer jeg ikke kan skjønne hva som er, problemet mitt er at plutselig pcen min freezascreener, alt bare stopper og bildet står helt stille. Jeg får som regel dette når jeg windows loader, eller når jeg skal velge sikkerhetsmodus o.l. Jeg vet rett å slett ikke hva som kan ha skapt problem, noen ideer? Takk på forhånd - Optycal
Arne Skrevet 2. mai 2007 Skrevet 2. mai 2007 Har du dei nyaste driverane til skjermkortet? Korleis er temperaturen på kortet?
Optycal Skrevet 2. mai 2007 Forfatter Skrevet 2. mai 2007 Jeg har så og si de nyeste driverne, er kanskje snakk om 3-4 uker gammle, men kan desverre ikke oppdatere dem mer siden jeg kommer aldri så langt med pcen. Temp vet jeg desverre ikke, har søkt etter programvare til å måle temp, men finner ingenting. Men kan det ha noe med BIOsen å gjøre? noen ganger tar det lang tid før "biospipet" kommer, og noen ganger kommer den ikke engang
Optycal Skrevet 3. mai 2007 Forfatter Skrevet 3. mai 2007 Ingen som har hørt om noen lignende problemer?
Arne Skrevet 3. mai 2007 Skrevet 3. mai 2007 Nei, eg veit ikkje heilt, men det skadar jo ikkje å oppdatere BIOS! Berre hald tunga beint i munnen mens du gjer det, så går det nok bra.
Optycal Skrevet 3. mai 2007 Forfatter Skrevet 3. mai 2007 Desverre, jeg oppdatarte BIOSEN for ca. 2uker siden. samt chispet og andre. Og jeg kunne ikke gjort det uansett - grunnet freezscreenen kommer før jeg har fått startet opp pcen
kevinvo Skrevet 4. mai 2007 Skrevet 4. mai 2007 Du kan jo prøve å ta ut BIOS batterien og sette den på igjen, da skal PC'en og BIOS'en starte helt på nytt, det skader ikke PC'en. Det har fungert med meg når BIOS'en min klikket litt. Hvis det ikke fungerer så kan du prøve å sette på en ekstra vifte (80 mm) vsa. skjermkortet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå