Rekso Skrevet 13. mars 2007 Skrevet 13. mars 2007 Hei! Har lenge tenkt å å ha enten vista eller xp, eller en anne mulighet som jeg tenker veldig på er å legge inn PClinuxos og samtidig ha vista... Men det er kun et problem.. Går det an å ha 2 eller flere operativsystemer på samme harddisk? Min harddisk er partisjonert med C, D og E. Som er til sammen på 250GB.. Er det bare å instalere Linux`en også ordner det seg selv som det gjør på Mac eller er det noe annet? Trenger svar fort! Mvh Thomas.
-Tommy Skrevet 13. mars 2007 Skrevet 13. mars 2007 Enkelt og greit, Ja! Sålenge du har de forskjellige operativsystemene på forskjellige partisjoner.
Rekso Skrevet 13. mars 2007 Forfatter Skrevet 13. mars 2007 skrivde litt feil ser jeg.. jeg har xp instalert fra før.. og jeg skal legge til enten vista eller linux..
pmarius Skrevet 13. mars 2007 Skrevet 13. mars 2007 skrivde litt feil ser jeg.. jeg har xp instalert fra før.. og jeg skal legge til enten vista eller linux.. 8145020[/snapback] Det skulle gå bra å innstallere Vista eller Linux i dualboot med XP. Bare sett i CDen og sett i gang, så får du opp valget om hvilket os du vil starte under oppstart av maskinen.
Rekso Skrevet 15. mars 2007 Forfatter Skrevet 15. mars 2007 skrivde litt feil ser jeg.. jeg har xp instalert fra før.. og jeg skal legge til enten vista eller linux.. 8145020[/snapback] Det skulle gå bra å innstallere Vista eller Linux i dualboot med XP. Bare sett i CDen og sett i gang, så får du opp valget om hvilket os du vil starte under oppstart av maskinen. 8145107[/snapback] ok, takker for svar =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå