Gå til innhold

Evga 680i SLI ødelagt?


Gjest Slettet-XHLacM

Anbefalte innlegg

Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet (endret)

Prøvde nå nettopp å flashe hovedkortet mitt. Et Evga 680i SLI. Er styggt redd for at jeg brukte feil fil, og nå ser ingenting ut til å fungere. Når jeg starter opp maskinen får jeg bare en sort skjerm, og viftene spinner på full guffe. Ingen bilde eller noen ting (da skjermen nå lyser gult i stedet for grønnt på "status LED'm).

 

Dessuten viser den lille skjermen på hovedkortet bare "- -" og ingen ting skjer.

 

Er hovedkortet ødelagt? Hvordan kan jeg få fikset det?

 

mvh Fredrik (Har skikkelig ANGST nå. Må bare få fikset det. Maskinen er jo helt ny!).

 

:cry:

Endret av Slettet-XHLacM
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei! Har akkurat samme kortet som deg, og har lest litt på forumet til EVGA. Har lest om flere som har samme problem som deg når de har flasha til BIOS versjon P25, ta en tur dit og spør så får du nok svar. :)

Skrevet (endret)

Eg flasha biosen min tidligere idag.

Maskina hengte seg etter første reboot og litt seinare fekk eg bluescreen.

Køyrer no på default innstillinger og har etter ikkje opplevd ustabilitet.

 

 

 

Yeah! Innlegg nr. 300.

Endret av TonyMontana
Skrevet

Jeg har oppdatert til P25 bioset uten problemer.

Så att EVGA skrev med stor skrift att man kun skulle oppdatere til P25 via diskett, hvordan oppdaterte du?

 

Du kan jo evetuelt prøve å flashe tilbake til P24.

Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet

Jeg flashet gjennom nTune. Hvordan kan jeg flashe med diskett når jeg ikke får noen ting frem på skjermen?

Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet (endret)
ta ut batteriet fra hk da

ta ut delene og sett de inn igjen

sende det tilbake via garanti

7971630[/snapback]

Har prøvd alt mulig, men det skjer ingenting.

 

EDIT: Er nok mest sansynlig at jeg må sende det tilbake. Håper bare det kommer en løsning på problemet snart. :cry:

Endret av Slettet-XHLacM
Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet (endret)

Hvis ingen her har noen forslag så må jeg sende det tilbake i morge. Dere har fortsatt noen timer på dere.

 

EDIT: "TAKK" for "god" hjelp. Nå er nytt kort bestillt, mens det gamle ligger klart for å sendes inn.

Endret av Slettet-XHLacM
Skrevet

Tror evga har trukket tilbake oppdateringen gjennom ntune. Jeg hadde egentlig tenkt å flashe gjennom ntune, men etter at jeg leste om alle problemene flashet jeg heller ved hjelp av en usb-pen.

Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet

Jeg advarer alle mot å flashe gjennom nTune. Styr unna denne formen for flashing!

Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet

Da har jeg mottatt nytt hovedkort og jeg er oppe og går igen. Jeg lar innlegget over stå som en advarsel til andre 680i-eiere.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...