Gå til innhold
Trenger du skole- eller leksehjelp? Still spørsmål her ×

Geometri - Konstruering: VANSKELIG


Anbefalte innlegg

Skrevet

hei, vi har nettopp starta med geometri på skolen, og jeg skjønner ikke en dritt av det som blir sagt....

 

Vi holder på med og konstruere sirkler, normaler ( der jeg falt av lasset ;))

 

Vist noen har noe tips om hvordan jeg kan lære meg enklere og bedre så bare si ifra :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er nok bare å gjøre det mange nok ganger til at det sitter, men også av og til ta et steg tilbake og se hva man egentlig holder på med. En ting som er viktig når det gjelde geometri/matte er å ikke bare slavisk følge måten å gjøre det på, men faktisk fortså hvorfor det må være slik. Da lærer man det mye bedre.

 

Feks: Om du konstruerer normalen til et punkt (punkt A) på en linje med passer, hvorfor vil det nye punktet du finner alltid ligge rett over punkt A?

Jeg lærte vel dette på barneskolen en gang, har ikke gjort det på 10 år, men husker fortsatt hvordan man gjør det fordi jeg forstod hvorfor det må være slik.

Skrevet (endret)

ja jeg er jo egentlig bra i matte og sånn da men det har blitt litt bobob nå, fikk 5- i totalkarakter da, litt stolt over den da ;)

 

nå skal jeg øve, synd jeg glemte matteboka på skolen da :(

Endret av Nessie
Skrevet

joa, men læreren våres krever så mye, at vist vi ikke skjønner en dritt så spør vi, men da sier han at vi må følge med bedre, for en idiot!

 

Takk for sida EDB, skal sjekke der ja ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...