Gå til innhold

Hvilken type minnebrikke skal[kan] jeg kjøpe?


Mirawen

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Spesifikasjoner for datamaskinen min.

 

Jeg trenger mer minne. Men jeg vet ikke hvilken type minnebrikke jeg må kjøpe. Trenger litt hjelp der. Er det det samme hvilket merke jeg kjøper etc, eller må jeg åpne opp maskinen og ta en titt på den brikken som allerede er der?

 

Mvh

Mirawen

 

Edit: Har lagt ved skjermbilder av cpu-z i min siste post så langt. :)

Endret av Mirawen
Videoannonse
Annonse
Skrevet
Alt noen trengte å vite, sto på spesifikasjonssiden ;)

 

Du kan velge fritt blant disse.

Men vil du ha mer, se her. Jeg anbefaler GeiLen som er #2 i lista ;)

7583998[/snapback]

GeiLen er ikke nr 2 på den lista jeg får opp. Gir du meg litt mer info om hva jeg har å velge i? (Jeg har hørt at man helst skal ha to like minnebrikker sammen, men vet ikke hvor striks den regelen er.)

 

Jeg har hatt litt problemer med the Sims 2 i det siste. (Fikk forretningsliv til jul.) Trenger tydeligvis mer minne. Men prossessoren min ser heller ikke ut til å helt ta spillet. (Den makser ut en del når det er mange simmer å holde styr på.) Det får spillet til å gå i stå en del. Heldigvis har det ikke skjedd noe ille ennå. Lagrer mye, så ingen krise om det går i stå. (Men irriterende da.)

 

Håper vel litt på at mer minne vil hjelpe. (Er det noe håp? Noen som vet?)

Skrevet (endret)

Kan forresten legge til at jeg har nytt skjermkort da. Asus GeForce 7600 GS.

 

edit: :o ATI?? Ness... Asus!

Endret av Mirawen
Skrevet

Åh, la ikke merke til den andre linken! :)

 

Det vil ikke være noe problem i å ha en 1024brikke og en 512 brikke? Vil det ikke være bedre med to 512brikker i steden?

Skrevet (endret)

Den går fint, men jeg anbefaler deg å kjøpe en 1gb-brikke.

Sånn at du har plass til flere, om det trengs wink.gif

 

Edit: En ting: Du kan kjøpe hvilken som helst som har DDR og PC3200 i navnet! Alle er like, tror jeg.

Endret av eguliano
Skrevet

Her er forresten skjermbilde av cpu-z, sånn i tilfelle det sier dere noe jeg bør vite om det minnet som står i. Jeg tror jeg går for Kingstonbrikken jeg viste i forrige post. (CL3 (3 3 3). Må(bør) passe sammen med den jeg har, er det ikke så?)

post-99469-1167315345_thumb.jpg

post-99469-1167315379_thumb.jpg

Skrevet

Jeg lagde et nytt emne på hjelp til kjøp/salg av PC jeg. Håper det er greit. :) Tenkte det kanskje var mer fornuftig. Er redd for å kjøpe noe feil som ikke passer eller som blir feil på noen måte, og så vil jeg ikke mase mer her inne. Tusen takk for svar eguliano. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...