Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Satelittkommunikasjon - Hvilke muligheter?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei! :)

En ting jeg har lurt på lenge:

Hvilke muligheter har man ved å kommunisere med satellitter (for vanlige folk) ved hjelp av antenne/parabol?

Jeg vet at en kan bruke GPS, motta satellitt-foto (været) ved hjelp av en mottaker. Men hvilke andre muligheter har man? Tenker hovedsaklig på gratis tjenester eller andre rimelige alternativer for privatpersoner. Kan en kun motta, eller kan en kommunisere ved å både å motta og sende? Vet at en kan få sat-internett men det er ikke akkurat billig.

Endret av miig
Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet-XHLacM
Skrevet

Man kan jo alltids ta seg en tur inn i skogen på kveldstid. Da er det lett og få øye på sattelitter som fyker over himmelen. Det er den eneste nytten du har av sattelitter så lenge du ikke vil betale.

Skrevet
Du får satse på amatørradio.  Der finnes det mange muligheter for å kommunisere og utveksle data via satelitt.  http://www.nrrl.no/Details.asp?id=24

7578746[/snapback]

 

Den linken der var endel bedre! Takk skal du ha!

 

Hvis det er noen her på forumet som har erfaring eller flere innspill er det bare å poste dem her...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...